Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Čo Američanov najviac trápi? Rusko ani Trump to nie je

24.07.2018, 09:06 | TASR

Najzávažnejším problémom Spojených štátov je v súčasnosti imigrácia. Myslí si to 22 percent Američanov. Vzťahy Washingtonu s Moskvou, ktoré dominujú v Bielom dome aj v amerických médiách, trápia menej než jedno percento obyvateľov. Vyplýva to z najnovšieho prieskumu verejnej mienky Gallupovho inštitútu.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy

imigrácia, USA

„Imigrácia vyradila z prvého miesta vládu, ktorá bola top problémom každý mesiac od januára 2017,“ uviedol inštitút.

Imigráciu považovalo za najdôležitejší problém krajiny tak veľa Američanov naposledy v apríli 2006 – 19 percent. Kongres vtedy prerokúval obsažný imigračný zákon, v uliciach sa protestovalo a imigrácia dominovala aj v médiách.

„Prieskum v júli tohto roka bol uskutočnený po tom, ako sa médiá zamerali na správy o oddeľovaní detí imigrantov od rodičov,“ vysvetlil Gallup.

Neprehliadnite

Druhým najzávažnejším problémom, ktorému národ v súčasnosti čelí, je podľa opýtaných vláda. Myslí si to 19 percent z nich. Na treťom mieste je so siedmimi percentami rasizmus a vzťahy medzi ľuďmi rôznych rás, na štvrtom mieste sú so šiestimi percentami obavy o jednotu v krajine a nedostatok vzájomného rešpektu.

„Jedným z významných výsledkov prieskumu je absencia obáv o ekonomiku. Len štyri percentá Američanov povedali, že ekonomika vo všeobecnosti je najdôležitejším problémom,“ uviedol inštitút.

Bežných ľudí nezaujímajú ani vzťahy Washingtonu s Ruskom. Za najzávažnejší problém krajiny ich považuje menej ako jedno percento z nich.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy imigrácia, USA