Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Čo má Rusko spoločné s Gorilou

„Bol by som rád, keby spieval,“ povedal premiér Robert Fico o uväznenom Pavlovi Ruskovi. Ten bol ministrom hospodárstva v druhej vláde Mikuláša Dzurindu, ktorej sa týka údajný spis SIS Gorila. Monitoruje stretnutia vplyvných ľudí blízkych vtedajšej koalícii s majiteľom Penty Jaroslavom Haščákom.

02.11.2017, 05:12 | Zuzana Petková | © 2017 News and Media Holding

  • Tlačiť
  • 0

Čo má Pavol Rusko spoločné s Gorilou? Okrem toho, že ho vyšetruje tím policajtov, ktorý rieši aj kauzu údajného spisu SIS, bol v prípade už raz sám obvinený. Taktiež bol v období, ktoré Gorila opisuje, krátko súčasťou druhej Dzurindovej vlády ako minister hospodárstva.

Jeho nástupca v ministerskej funkcii, bývalý kamarát a spolustraník, s ktorým sa nerozišiel v dobrom – Jirko Malchárek – je hlavným hrdinom spisu. Podľa záznamov zverejnených na internete sa mal práve on v byte na Vazovovej ulici v Bratislave, ktorý odpočúvala SIS, stretávať s finančníkom z Penty Jaroslavom Haščákom.

Šéf tímu Gorila obvinil Ruska

P. Rusko je v súčasnosti obvinený, že si v 90-tych rokoch objednal vraždu bývalej spoločníčky Sylvie Volzovej u mafiánskeho bossa Mikuláša Černáka. So S. Volzovou vlastnili televíziu Markíza. O objednávke vypovedal M. Černák, ktorý je v base už niekoľko rokov a od spolupráce s políciou si sľubuje, že si nebude musieť odsedieť doživotie. Tvrdí, že S. Volzovú mali uniesť, donútiť ju k prepísaniu svojho podielu a potom zlikvidovať. P. Rusko mal dokonca podľa mafiánovej verzie zložiť zálohu. Potvrdzujú to aj ďalší mafiáni s výnimkou Róberta Lališa, zvaného Kýbel.

Ruskov prípad má na starosti vyšetrovateľ Lukáš Kyselica. Rovnaký policajt šéfuje od 1. decembra minulého roka tímu Gorila. Spis k plánovanej vražde mu mohol prischnúť náhodou, v rámci bežne rozdelenej práce. Alebo aj preto, aby popri overovaní Černákovho svedectva mohol od exministra získať informácie, ktoré využije pri vyšetrovaní Gorily.

Neprehliadnite

Rusko bol pri PPC, spomína sa v Gorile

O čom by P. Rusko mohol vedieť? Údajný spis SIS hovorí, že P. Rusko mal 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Gorila, Pavol Rusko, vražda, vyšetrovanie

Diskusia (0 reakcií)