Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Povinná školská dochádzka dlhšia o rok? Menej miest aj ospravedlnenky do škôlky

22.05.2019 | Tomáš Nejedlý

Diskusia (4 reakcie) Pravidlá diskusie

22.05.2019 | Sloníček

Sú rómovia menšina alebo nie sú?
Ak sú menšina mali by mať zriadené triedy (školy) s vyučovacím jazykom rómskym, tak ako iné menšiny nielan na Slovensku.
Ak nie sú, aj tak by bolo vhodné učiť deti čítať a písať v ich materinskom jazyku.
V období Rakúsko-Uhorska sa Maďari snažili učiť v školách slovákov po maďarsky a nepodarilo sa im to. Myslím že ani nám sa nepodarí aby rómovia hovorili po slovensky. Snažíme sa o to už od roku 1918 a výsledok sa zatiaľ nedostavil.

22.05.2019 | Darija

No to je na zváženie. Podľa môjho názoru sú romovia už dlhší čas väčšina. Najmä s ich produktivitou pri rodení detí hlava nehlava. Otec s dcérou, sestra s bratom, bratrancom, ako v dávnych časoch v Egypte, kde si medzi panovníkov nechceli pustiť nikoho mimo rodiny. Rómova. 10 - 15 detí, väčšinou zdegenerovaných, podobne ako v starobylom Egypte.

Povinná školská dochádzka môže byť posledný rok pred nástupom do školy. Je to tak napr v UK. Avšak, niektorí rodičia dávajú z objektívnych príčin deti do školy v ich 7 roku života. Obmedzenie na 5 rokov vstupu povinne do predškolskej triedy je somarina. Sankcie ďalšia. A je potrebné zrutit 9 rok štúdia na základných školách.

22.05.2019 | Roman Kanala

"... osvedčenie o získaní predprimárneho vzdelania ako doklad o vzdelaní"

No super. O jeden bezcenný papier viac. To bude nárast vzdelanosti. Ako v ZOO.

22.05.2019 | Darija

Asi tak.