Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Čo s nechcenými utečencami? Dánsko ich izoluje na opustenom ostrove

05.12.2018 | Jozef Tvardzík

Diskusia (13 reakcií) Pravidlá diskusie

05.12.2018 | Roman Kanala

Nápad oddeliť násilných a zločinných muzošov od ostatných je dobrý. Švajčiari to robia tiež, no pretože nemajú ostrov, je na to detenčné zariadenie. Podobne sú od životného prostredia oddelení migranti bez dokladov, ktorí nevedia preukázať svoju totožnosť a nemožno ich nechať voľne sa pohybovať. Tiež takí, o ktorých už bolo rozhodnuté, že sú na odsun a je riziko, že by ušli. Je to spôsob, ako zladiť práva migrantov s ochranou populácie.

05.12.2018 | fúha, no toto !

Druhá možnosť a tú evidentne spomínané mimovládky preferujú je, že násilníci a zločinci ktorí prídu do krajiny majú ľudské právo terorizovať občanov hostiteľov, ktorích jedinou povinnosťou je to plne akceptovať alebo slobodne odísť z vlastnej krajiny....

05.12.2018 | Marek111

to je tvoj nazor a tomu si sa rozhodol verit?

05.12.2018 | fúha, no toto !

:-) zdá sa, že strácame zmysel pre čierny humor :-)...ale chápem...žijeme v časoch, keď absurdita sa sebavedome prehlasuje za normalitu...

06.12.2018 | Vyktorka

No matka Ježišova aj matka Tereza aj panna Orleánska, keby to spravili Slováci, tak zinfarktuje celé vedenie EÚ, všetky slnečnice aj Margita od Berlína. Australčania urobili to isté a svet sa nezrútil.

05.12.2018 | Emasculate

Dostanu nazrat, napit, plus na ostrove je dobytok. Este nech prihodia boyscoutsky tabor vek 9-12 a povedal by som ze ich potreby su na sto percent pokryte.

Paci sa mi v clanku ten tweet v danstine, je to pridana hodnota pre citatelov. Mimo toho miestny lavicovy pako a aktivista Tvardzik nesklamal, ako sa vyjadril ‘niektori’ oznacuju dansku politiku za nacisticku. Dakujem bojovnik za hodnotnu informaciu, nabuduce ale konzultuj s novinarom ako sa pisu clanky, ale aspon prekldaju, bez do oci bijuceho biasu. Jaj pockaj, novinar je mrtvy, potom nic.

05.12.2018 | propediotika

Zaujímavá je aj informácia, že ostrov má rozlohu 7 akrov. To je koľko? 5 banánov?

05.12.2018 | Roman Kanala

7 akrov = 2.8 hektára. Ostrov je veľký 100 krát 300 metrov. Je to vnútrozemský ostrov v lagúne bez vlnobitia. Dáni tam majú aj iné ostrovy v okolí, keby bolo treba.

05.12.2018 | PaloK

Dáni sa majú čo učiť od Nemcov, ktorí sa z nacistickej krajiny stali krajinou lásky a slnka. Najnovším príkladom je minulý víkend, keď 17 ročné dievča bolo zavraždené v ubytovni pre migrantov. Páchateľom nebol biely nácek, ale imigrant s udeleným občianstvom.

05.12.2018 | Roman Kanala

V Nemecku by rozumné riešenie neprešlo. Okamžite by to napádali slniečkári. Treba nechať situáciu vyhniť samospádom ešte viac, ľudia budú voliť AfD a veci sa pohnú.

05.12.2018 | PaloK

Nie. To je prave zamer, nechat veci hnit, az kym sa hniloba neprenesie dalej a nakoniec zachvati celu spolocnost. Naoko spravnym riesenim vybuchnutej situacie bude tvrde nastolenie poriadku, v skutocnosti dojde ku rozsiahlim zmenam.

Vsimnite si, ze nie su ziadne spravy o cinnosti skutocne radikalnych pravicovych skupin, ktori by utocili na imigrantov, alebo systematicky organizovali protesty. Myslite si, ze v Nemecku nie su ziadne ultrapravicove skupiny?

Nedavno bolo odhalene drobne sprisahanie v radoch nemeckej armady, kde sa skupina ludi tajne vyzbrojovala ukradnutou vystrojou a strelivom ale hlavne pripravovala plan utoku na konkretne osoby.
Vsetci su ticho, lavicovi aj pravicovi radikali. Nie su ticho obycajni ludia, ktori v Nemecku protestuju po kazdej vrazde nevinnej zeny, ale nemecki a dalsi slnieckari o tom odmietaju informovat.

05.12.2018 | Roman Kanala

Na Zlodejsku máte v armáde fašizoidnú Asociáciu slovenských vojakov ešte od Mečiara. Máte aj Slovenských brancov a Nočných vlkov. A strácajú sa zbrane a celé debny munície, granátov, guľometné pásy.

05.12.2018 | BoBLO

Jeden aker je cca 0,4 hektara. Takze asi tych 5 bananov ;o)