Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Čo urobí Gorila s volebnými preferenciami? Odpovedá analytik Focusu Slosiarik

19.10.2019, 11:07 | Peter Scherhaufer | © 2019 News and Media Holding

Prvé prevalenie kauzy Gorila nahralo vo voľbách v roku 2012 Robertovi Ficovi a jeho strane Smer. Zostavil jednofarebnú vládu. Pomohol mu k tomu aj pád kabinetu Ivety Radičovej pre euroval. Dnes je situácia iná. Paleta strán v ponuke je výrazne širšia. Ktorá z nich dokáže z aktuálneho zverejnenia nahrávky Gorila vyťažiť najviac? TREND sa zhováral so sociológom a šéfom prieskumnej agentúry Focus Martinom Slosiarikom.

  • Tlačiť
  • 0

Ako ovplyvní zverejnenie nahrávky Gorila preferencie Smeru-SD?

Aktuálna situácia je iná ako vo voľbách v roku 2012, keď Smer profitoval z tejto kauzy. Voliči strany sa dnes o spojení Roberta Fica s Gorilou nedozvedali nové veci, ktoré by zásadne spochybnili ich preferenciu.

Podstatnou zmenou je navyše to, že lídrom kandidátky nie je R. Fico, ale Peter Pellegrini. Ten sa bude snažiť od kauzy dištancovať, respektíve vystupovať tak, že sa o veci zaujíma a rieši ich.

Pre voliča Smeru je strana, hoci poznačená kauzami, stále väčšou istotou, než zmena, od ktorej nevedia, čo môžu očakávať.

Títo voliči sa snažia vyhnúť psychickému diskomfortu, ktorú by kauza Gorila u nich mohla vyvolať, a to tak, že si z informácií, ktoré sa v súvislosti s ňou objavujú, vyberajú len tie, ktoré nenarúšajú ich predstavu o Smere ako preferovanej strane.

Počúvať budú na to, že Gorila je kauza Mikuláša Dzurindu a jeho vlády.

Neprehliadnite

Budú z gorily automaticky ťažiť antisystémové strany?

Pre túto časť politickej scény je to voda na mlyn. Na základe nej môžu spochybňovať morálnu integritu Smeru a aj niektorých politikov, ktorí dnes pôsobia v opozičnom demokratickom tábore.

Cestou pre zvýšenie ich preferencií je však

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Gorila, Martin Slosiarik, Parlamentné voľby 2020

Diskusia (0 reakcií)