Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Cudzinecká polícia má problém s jazykmi, objednali im kurzy

17.07.2017 | SITA

Diskusia (11 reakcií) Pravidlá diskusie

17.07.2017 | OliWer1

Už minimálne 10 rokov nemali do cudzineckej polície prijímať nikoho, kto nevie aspoň jeden svetový jazyk. Je mi jasné, že 50-ročný policajt na ukrajinskej hranici asi nebude hovoriť po anglicky/po nemecky, ale 25-roční fagani by už mohli. A najprv by sa ten jazyk mali naučiť, až potom ich brať do polície. Nie opačne.
K jazykovému vzdelávaniu ešte toľko: Jedna moja známa pracuje na daňovom úrade, kde v pracovnom čase majú zdokonaľovacie kurzy angličtiny. Ešte raz, v pracovnom čase a zadarmo (teda že zamestnanec niť nedopláca, náklady hradí zamestnávateľ). Otázka: Koľko ľudí sa na kurze zúčastňuje? V pracovnom čase a zadarmo, znobu opakujem. NO okrem mojej známej a riaditeľa tejto pobočky nikto. Prečo? Ani boh nevie.

17.07.2017 | zubi

no však dúfajme že sa aj vyhodnotí úspešnosť lebo nanútiť kurzy niekomu kto o ne nemá záujem sa nedá a nenaučí sa takmer nič, presne ako hovoríte, na tieto miesta by mali prijímať policajtov ktorí už cudzí jazyk vedia
asi je dobre že sa aspoň niečo robí, lebo prísť tu ako cudzinec je ako za trest, len teda som zvedavý naozaj na výsledok

18.07.2017 | noblesa

Ale prosim ta, kto normalny uz len pojde makat k policajtom za prepazku.. len taky co ho uz nevzali ani do zelovocu.

18.07.2017 | OliWer1

No to by ste sa divili, aké je povolanie policajta mimo BA populárne. Okrem toho, že máte pomerne slušný plat vr. 13. a 14. platu, máte nárok na výslový dôchodok alebo výsluhový príspevok. Do PZ SR sa berie viac-menej iba po známosti, aspoň čo ja poznám ľudí, ktorí nastúpili v posledných rokoch.

18.07.2017 | salamoon

a preco predpokladas, ze 25r chalan by mal vediet lepsie ako 50r ? ...na vychode ti treba rustina a ta je uz davno zrusena, cize tam bude mat aspon teoreticky vyhodu ten 50r, a pri anglictine/nemcine (pokial niektory z nich nezil dlhsie v zahranici) budu na tom podobne

17.07.2017 | BrunoBruno

Smiať sa ci plakať? Neuveriteľné? Na Slovensku je to tak? Takže uz aj na HaCP konečne prisli na to, ze policajti by mali vedieť primerane cudzie jazyky??? Koľko rokov to trvalo?
Alebo je to cele nejaký odrb zase? Ze treba presunúť peniaze NASMU ČLOVEKU, co ma jazykovku...

17.07.2017 | citatelTrendu

Aký problém? Verejné konkurzy na tie miesta s požadovanou jazykovou výbavou (min. angličtina+nemčina), samozrejme vrátane slušného platu.

Ak niekto nespĺňa z doterajších zamestancov tieto požiadavky, bohužiaľ výpoveď. Mali dosť času sa tie jazyky naučiť, proste nespĺňajú odborné kritériá. Na takomto oddelení nemajú čo robiť ľudia bez jazykovej znalosti. A žiadne jazykové kurzy v pracovnom čase a na náklady štátu!

17.07.2017 | gejza77

skúste prehovoriť na policajta v Bruseli anglicky .... uznáva len francúzštinu alebo flámčinu ....

18.07.2017 | OliWer1

Ale neriešte policajta v Bruseli na ulici, to je problém Belgičanov. Tu sa nerozprávame o pochôdzkaroch v Hornej Maríkovej, ale o policajtoch, ktorí prichádzajú do styku takmer výlučne s cudzincami (HaCP). Článok treba čítať s porozumením, pokiaľ nie ste schopný textu porozumieť, treba sa vrátiť do základnej školy alebo navštíviť špeciálneho pedagóga.

18.07.2017 | gejza77

neriešim policajta na ulici, ale policajta (a nielen policajta) na letisku či železničnej stanici .... flámčina alebo francúzština ... áno, nájdu sa aj anglicky hovoriaci, ale treba hľadať

19.07.2017 | Andrej_sk

Kurzy mat budu, dobre sa na to poskladame, ale prd sa naucia. Urobi sa fajocka - absolvoval.
Minule v spravach davali, ze cesi maju problem s naborom policajtov, tak chcu upustit od povinnej maturity. Neviem ako je to u nas.