Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Rodičia sa učia za svoje deti. Vôbec im tým nepomáhajú

10.11.2018, 14:55 | Tomáš Nejedlý | © 2018 News and Media Holding

Cenu Dionýza Ilkoviča za mimoškolské aktivity a mimoriadne nasadenie pri vyúčbe žiakov získal tento rok fyzikár Gymnázia Veľká Okružná v Žiline Ľubomír Konrád, ktorého študenti sa pravidelne zúčastňujú na medzinárodných súťažiach z fyziky.

  • Tlačiť
  • 0

Stredoškolský pedagóg v rozhovore pre TREND.sk hovorí o tom, ako vníma snahy rodičov pomáhať svojim deťom - študentom, a či sa teší na desaťpercentné zvýšenie platov pedagógov od januára budúceho roka. Upozorňuje tiež, že čoskoro nebude mať kto učiť fyziku na stredných a základných školách.

Aký je záujem detí o fyziku?

To veľmi záleží od prvého kontaktu s predmetom. Ak deti stretnú človeka, ktorý im ju priblíži, ak im ukážete, že fyzika je všade okolo nás - mobily, svetlo, elektrika -, tak začnú byť zvedavé.

Neprehliadnite

A o školu všeobecne?

Školstvo je v čudnom postavení, nemá takú váhu ako v minulosti. Deti v praxi vidia, že sa dá presadiť aj bez vzdelania, pochybnými praktikami a menej sa snažia. A zdá sa mi, že strácajú zvedavosť. Rastie počet detí, ktoré nič nezaujíma, nič nechcú vedieť - Hlavne mi ukážte, kde je gombík od ovládania mobilu, televízora, mikrovlnky a nech to funguje. Prečo a ako niečo funguje, mnohé nezaujíma.

Možno ich len zaujímajú iné veci ako staršie generácie.

My sme ako deti rozobrali, čo sa dalo, boli sme zvedaví, čo je v autíčku na zotrvačník. Už sme to síce nedali dokopy, ale boli sme zvedaví. Dnešné deti nie. Dostávajú 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy školstvo, učitelia, vzdelávanie

Diskusia (0 reakcií)