Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Britský Daily Mail rokuje s investormi, chcel by prevziať Yahoo

11.04.2016, 11:30 | ČTK

Britský denník Daily Mail rokuje s niekoľkými investormi o spoločnej ponuke na prevzatie internetových aktivít americkej spoločnosti Yahoo. Uviedla to v pondelok spoločnosť Daily Mail & General Trust, ktorá je materskou firmou denníka. Potvrdila tak skoršie informácie ekonomického denníka The Wall Street Journal (WSJ).

  • Tlačiť
  • 0

Aktualizované 15:30 Uchádzači o aktivity Yahoo majú svoje ponuky predložiť do 18. apríla, záujem už prejavili asi štyri desiatky firiem. Vážnych uchádzačov bude ale podľa denníka zrejme nakoniec menej.

„Rokujeme s radom potenciálnych záujemcov," uviedla hovorkyňa serveru DailyMail.com. Odmietla však spresniť, ktoré investičné firmy sa na týchto rokovaniach zúčastňujú. Podľa zdrojov denníka by spoločná ponuka mohla zahŕňať variantu, že investičný partner prevezme základné internetové aktivity Yahoo a Daily Mail získa jej spravodajské a mediálne aktivity.

Prevzatie aktivít spoločnosti Yahoo by umožnilo zvýšiť dosah serveru DailyMail.com aj jeho príjmy z digitálnej reklamy. Analytik Ian Whittaker podľa agentúry Reuters povedal, že by Daily Mail vďaka akvizícii mohol predávať viac reklamy v Spojených štátoch, čím by znížil závislosť na klesajúcich inzertných príjmoch svojich novinových aktivít v Británii.

Na predaj základných internetových aktivít firmy aj jej ázijskej súčasti spoločnosť Yahoo dva roky tlačí investičný fond Starboard Value, ktorý patrí medzi jej akcionárov. Základné internetové aktivity Yahoo zahŕňajú napríklad webový vyhľadávač alebo elektronickú poštu.

Agentúra Bloomberg s odvolaním sa na svoje zdroje v piatok napísala, že ponuku na základné aktivity Yahoo zvažuje aj spoločnosť Google zo skupiny Alphabet.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy akcie, Daily Mail, investori, Yahoo, záujem

Diskusia (0 reakcií)