Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ďalší Kotlebov poslanec je obvinený. Mazurekovi hrozí väzenie

29.04.2017 | SITA | TREND.sk

Diskusia (7 reakcií) Pravidlá diskusie

29.04.2017 | @time

Ja by som uz konecne okrem ineho, uvital navrh ktorehokolvek poslanca ci poslaneckeho klubu, ( tam by sa ukazalo ako to myslia uprimne a vazne s vycistenim v politike od zlocinu ) navrh trestneho zakona, za zneuzitie funkcie v politike , ekonomicka trestna cinnost a korupcia politikov, kde by bola spodna hranica dvadsat rokov az tridsat za zneuzitie pravomoci politika pre vlastne obohatenie. Nie politicka ale trestnopravna. Teraz ma opozicia moznost ukazat , aky ma zaujem o vycistenie verejneho sektora a nech si to vsetci daju do svojich volebnych zavazkov. Vsak nech ukazu, ako to myslia vazne .Nie len vyskakovat na koaliciu, ked su v opozicii a potom robit to iste.

29.04.2017 | Michal Rybárik

Obavam sa, ze minimalne 90% ludi v slovenskej politike je v nej zo zistnych dovodov. Je absolutne nepredstavitelne, aby tito ludia vykonali taku sebaznicujucu regulaciu, aku popisujete.

01.05.2017 | righty

Ja sa obávam, že je to horšie ako si myslíte vy. 90% Slovákov by si zištný dôvod našlo, keby prišlo k moci. Máme to proste v génoch. Svetlo na konci tunela by sa nikomu nepáčilo.

29.04.2017 | Sorry jako!!!

Len do nich bojovníci proti extrémizmu . V ďalších voľbách ich tam budete mat 2x toľko. :-)

30.04.2017 | jannys

Je zaujímavé sledovať ako sa hneď začne odpútavať pozornosť ak niečo vyvedú Pobirmovaný, Kapitán Psychopat, Bulharský mafián, mafia ZDER SD, a.s. a spol. ... Hneď sa začne odpútavať pozornosť a maskovať...

30.04.2017 | Roman Kanala

Ja si myslím, že tu súdruhovia varia polievku z čistej vody. Apartheid existuje aj na Zlodejsku, Cigoši žijú v osadách oddelených od sveta. Nie je to dobre, lebo sa im tak berie každá šanca na sociálnu integráciu. Ale je to fakt.

Ak ten Mazurek povedal nasledovnú vetu, tak sa jej nedá nič vytknúť, lebo je fakticky správna: "Islam je viac než náboženstvo, je to krutý, odporný a neľudský politický systém..." Islam skutočne nie je len náboženstvo, je to ideológia a politický systém. Systém, ktorý je totalitný a muzošom predpisuje správanie sa vo všetkých životných situáciách. Tresty sú aj v 21. storočí neľudské a kruté, ako stínanie hláv, verejné bičovanie, dlhoročné väzenie za hocijakú blbosť. Je to "kruté, odporné a neľudské", ako to bolo povedané? Z nášho pohľadu dedičov židovsko-kresťanskej kultúry rozhodne áno.

Fašúňov nemám rád, ale takisto nemám rád, keď sa pošliapava sloboda prejavu. Že by som sa stal fašistom, to rozhodne nehrozí. Ale keď kalícia porušuje ústavu, tak som v ohrození i ja ako všetci. Kalícia a zneužitie moci na politiku je väčšie nebezpečie, ako fašizmus. Fašisti by robili to isté, ale teraz to robí fašoboľševický zlepenec ktorý je pri moci.

01.06.2017 | Antikapitalista

Vtip je ale v tom, že zločin apartheidu poslanec Mazurek ani nemohol spáchať, tobôž nie svojimi rečami a svojimi vyjadreniami - to môže spáchať len nejaká ustanovizeň, nejaký orgán, ktorý vydá pravidlá, podľa ktorých sa má apartheid uskutočňovať.

To ale Mazurek ako len poslanec národnej rady ani nijako urobiť nemôže (lebo poslanci majú za svoje hlasovanie nedotknuteľnosť).

Toho sa môže dopustiť napríklad vláda, ale nie poslanec.

Nie, Roman, ty o tom asi nemáš taký prehľad, keď žiješ vo Švajčiarsku - tamto bolo vyjadrenie v národnej rade, za ktoré aj dostal pokutu. Podľa mňa sa dokonca mohol obrátiť na súd so žiadosťou o preskúmanie oprávnenosti udelenia tej pokuty, no ale asi mu to nestálo za to...
Viac mu za to ani nemohli urobiť, hoci strašne chceli... ale ani keby to bol povedal inde na verejnosti, tak by to nebolo trestné, lebo u nás nie je trestné hanobenie náboženstva, ale len veriacich pre ich vierovyznanie.

Toto je iný prípad - toto sa týka jeho výrokov v rádiu Fortinus, v ktorom Mazurek vyjadril svoje rozhorčenie nad tým, že vláda chce dať peniaze (tuším 150 000 000 €) Rómom z osád, pričom sa rozhorčoval nad tým, že vláda ide dávať toľké peniaze ľuďom, ktorí vraj nikdy tejto spoločnosti nijako neprispeli.

Nuž, to, čo povedal Mazurek, je v podstate pravda. Je síce pravda, že to nič nerieši - lebo niečo s nimi treba robiť, nejako treba ich rozpoloženie zmeniť, no a to, že sa na nich vykašleme a budeme uplatňovať prísnu zásluhovosť, to nijako nevyrieši.
Ale Mazurek len povedal pravdu, aj keď to nič nerieši, podobne ako keď Kiska lacno tára, čo by sme mali pre Rómov urobiť, hoci jeho reči sú len lacným opakovaním toho, čo sa tu už aspoň 15 - 20 rokov hovorí a o čom tu už každý vie (len sa to nikomu nepodarilo naplniť).
Odhliadnuc od toho, že Mazurek mal navyše pravdu, mal Mazurek mal na svoj názor určite právo.

No ale na generálnom politručníctve to prekrútili tak, ako keby Mazurek nehovoril o osobách z rómskych osád, ale o rase, národnosti a podobne.

Celý ten rozhovor som nepočul, len ten úryvok, ktorý sa bežne v správach púšťal ako dôvod toho trestného stíhania.