Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ďalšia africká krajina zakázala plastové tašky aj obaly

14.08.2018, 14:24 | ČTK

Prezident stredoafrickej krajiny Burundi Pierre Nkurunziza v utorok podpísal dekrét, ktorým zakázal používanie plastových obalov a tašiek v krajine. Dokument nadobudne platnosť do roka a pol, napísala agentúra AFP.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

plasty, zákaz

„Výroba, dovoz, skladovanie, predaj a používanie plastových tašiek a ďalších plastových obalov je zakázané,“ cituje AFP z dekrétu. Dokument poskytuje výnimky pre biologicky rozložiteľné plasty a obaly, ktoré sa používajú v zdravotníctve a farmaceutickom priemysle. Štát bude firmám udeľovať osobitné povolenia.

Neprehliadnite

Znečistenie spôsobené plastmi kontaminuje pôdu a narušuje život v oceánoch. Pri spaľovaní plastov sa uvoľňujú toxické látky. Agentúra Reuters predtým napísala, že v prepočte na jedného obyvateľa sú najväčšími producentmi odpadov z plastových obalov USA, nasleduje Japonsko a EÚ.

Používanie plastových tašiek v Afrike zakázali tiež Maroko, Rwanda a Keňa.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy plasty, zákaz

Diskusia (0 reakcií)