Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Ďalšia prehra Pašku: Už nebude moderovať snem socialistov

19.10.2016 | SITA

Sobotňajšiu programovú konferenciu Smeru-SD nebude moderovať podpredseda strany Pavol Paška, ale jej predseda Robert Fico. P. Paška na jeseň v roku 2014 odstúpil z pozície predsedu NR SR. Stalo sa tak po kauze nákupu CT prístroja pre piešťanskú nemocnicu.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 6

P. Paška sa vtedy zároveň vzdal aj poslaneckého mandátu. Stranícku funkciu si však udržal. Zostal aj moderátorom straníckych snemov. Užšie vedenie Smeru teraz rozhodlo, že moderátorom snemu bude premiér.

Analytik Ján Baránek vidí v takom kroku istú formu vymedzovania R. Fica voči P. Paškovi. „Podľa niektorých informácií Fico začal boj s oligarchami a ich zástupcami. Nielen s Paškom. Paška je len to, čo vidíme,“ povedal pre agentúru SITA.

Podľa J. Baránka to určite nie je posilňovanie P. Pašku, ale oslabovanie pozícií P. Pašku. „V Smere si uvedomujú, že aj takéto jednoduché prejavy majú svoje posolstvo,“ dodal.

Programová konferencia strany Smer-SD, ktorá mala byť koncom septembra, sa napokon uskutoční až túto sobotu. Ideové tézy pôvodne na programovú konferenciu vypracovali podpredseda strany Pavol Paška a poslanec NR SR Ľubomír Blaha, ktorý nie je členom Smeru-SD.

Ich materiál však po vnútrostraníckej kritike napokon nebude slúžiť ako podklad na rokovanie. Vedenie napokon poverilo prípravou programu Vladimíra Faiča. Ten je šéfom zboru poradcov premiéra, poslancom NR SR a členom vedenia Smeru-SD.

Na konferenciu najsilnejšia vládna strana pozýva aj sociálnych demokratov zo zahraničia. Účasť na predpoludňajšom bloku konferencie prisľúbil český premiér Bohuslav Sobotka, predseda Sociálnodemokratickej strany Nemecka Sigmar Gabriel a a rakúsky minister kultúry Thomas Drozda. Popoludní už budú vystupovať slovenskí sociálni demokrati.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 6

Tagy Fico, Paška, Smer-SD