Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Dáni v televíznej zbierke vyzbierali milióny na výsadbu stromov

15.09.2019, 08:35 | TASR

Dáni v sobotu v charitatívnej televíznej zbierke vyzbierali okolo 2,4 milióna eur na výsadbu stromov. Išlo o prvú televíznu zbierku zameranú na ochranu klímy, uviedla agentúra AFP.

  • Tlačiť
  • 0

Za každých darovaných 20 dánskych korún (v prepočte 2,7 eura) bude vysadený jeden strom a 20 percent získaných prostriedkov pôjde na podporu úsilia o ochranu lesov v Dánsku a zahraničí.

Cieľom verejnej zbierky vysielanej na verejnoprávnom televíznom kanáli TV2 bolo získať 20 miliónov korún na výsadbu milióna stromov v Dánsku. Pred koncom akcie bola vyzbieraná suma na 914 233 stromov.

Neprehliadnite

Je to pozitívny príklad, ako inšpirovať ľudí, ukázať im, ako meniť veci a aj nenápadným gestom prispieť k riešeniu klimatickej krízy," povedal Kim Nielsen, zakladateľ siete nadácie Growing Trees Network Foundation, ktorá je súčasťou projektu.

Podľa nedávneho prieskumu uverejneného Európskou komisiou považuje 83 percent Dánov zmenu podnebia za veľmi vážny" problém. Výsadba stromov je jedným zo spôsobov, ako môžu ľudia znížiť koncentráciu CO2 v atmosfére, poznamenala AFP. 

Milión stromov - to nie je veľa v globálnej perspektíve, ale ide o to, aby si ľudia uvedomili, čo môžu robiť," povedal Nielsen. Predpokladá sa, že prvé stromy vysadia v období medzi koncom októbra a koncom novembra v chránených oblastiach vo vlastníctve štátu alebo cirkvi v Dánsku.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Klimatické zmeny

Súvisiace články

Náhodná ťažba v slovenských lesoch sa sprísni

Náhodná ťažba v slovenských lesoch sa sprísni

Náhodná ťažba dreva na Slovensku sa má sprísniť. Parlament definitívne schválil vládnu novelu zákona o lesoch z dielne Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR.

Nórsko tlačí na Brazíliu, chce zamedziť zničeniu Amazonského pralesa

Odídenci zo SaS zakladajú vlastný klub

NAKA mala zadržať bývalých SIS-károv

Rada prokurátorov: Trnka by mal skončiť

Diskusia (0 reakcií)