Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Daniari lapajú firmy cez eKasu. Dokážu online odhaliť mnohé pochybenia

25.02.2020 | Zuzana Kullová

Diskusia (7 reakcií) Pravidlá diskusie

25.02.2020 | rosma

Každé opatrenie zabraňujúce zlodejine s neplatením DPH je dobré. Keby ešte ľudia neboli ľahostajní a požadovali by za každý nákup bloček, tých odhadovaných 20% úniku DPH (vyše 1 mld. €) by sa eliminovalo na priemernú úroveň západných krajín, kde je neplatenie daní a podvody vnímané ako viac nemorálne a spoločensky neakceptovateľné, ako u nás. Hádam sa to zlepší.

25.02.2020 | shaggy

Presne, ako vravíš, súdruh!
Akurát sa ti pletú pojmy. Zlodejina je DPH, lebo okráda mňa (zákazníka) a obchodníka. Prečo sa do nášho dobrovoľného vzťahu mieša štát?
Keby ľudia neboli ľahostajní, tak by si bloček nikde nepýtali. Som rád, že nedosahujeme úroveň západných, totalitných krajín, kde ukrytie svojich peňazí pred zlodejom je považované za niečo nemorálne.
Dúfam, že sa to nikdy nezlepší a ľudia, ako ty, si svoj progresívny socializmus vybudujú niekde inde.

25.02.2020 | rosma

Nie som žiaden súdruh, blbeček! A otázka, prečo sa do "nášho dobrovoľného vzťahu" mieša štát hádam nemyslíš vážne? O potrebe štátu vyberať dane tu s nejakým demolátom diskutovať naozaj nebudem. Keď vylezieš zo svojho valalu a pôjdeš po chodníku, alebo ceste , tak si spomeň, odkiaľ sa vzali peniaze na ich stavbu a údržbu!

25.02.2020 | shaggy

Presne, súdruh, kto by staval cesty, ak by nebol štát? Len by to chcelo nájsť si nový argument, tento je už riadne trápny (asi ako Fico s Radičovou): https://imgur.com/c...

25.02.2020 | IvanPe

Smeracky marketing.
Ziadne rychlejsie vytlacenie blocku sa nedeje!
Deje sa iba to, ze stat nefunkcnym systemom (Microsoft Silverlight) donutil ludi necakat na pokladnicny doklad.
Tlac blocku trva od nahodenia tovaru a prijmu platby od 1-5s, dalsich 10s trva elektronicka komunikacia s uloziskom statu (govnet/ SWAN) a dalsich 5-10s potvrdenie transakcie. Kazda platba v maloobchode sa tak spomalyla o cca 10-20s. Pri 1000 zakaznikoch na jednu kasu (napr v Lidli) to robi 10000/60/60, co su 3 hodiny denne/ kasa. Nech by tych zakaznikov na kasu bolo menej a kasy boli rychlejsie, i tak hovorime o hodinach stravenych radoch na platenie.
Tomu sa hovori podpora podnikania a marketing Penty/ Smeru (eTRend).
A uplne zvratene na celej veci je, ze na miesto aby stat nejako motivoval ludi aby si ziadali doklad, lebo iba vystaveny doklad vie kontrolovat, tak ich od toho odradza.
V principe je jedno z akej strany neschopny prichadza, ci to stara bolsevicka struktura alebo 35 rocny aktivista s 20 rocnymi skusenostami v uplne inom odbore, vysledok je rovnaky: veci su drahe a nefunguju.

26.02.2020 | katkaEm

Poprosím autora článku o opravu chýb v texte, Je ich priveľa. Zopár viet nedáva zmysel, o slove “bločik” ani nehovorím. A tlač bločkov sa fakt nezrýchlila, ani náhodou.

26.02.2020 | maxi

Úroveň Trendu klesla v každom článku kopec chýb v texte