Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Daniari spustili kontroly podnikateľov kvôli eKase

08.07.2019, 14:53 | TASR

Finančná správa (FS) SR už začala s kontrolami podnikateľov, ktorí doteraz nepožiadali o pridelenie kódu pre nové registračné pokladnice online napojené na jej systém. Do pondelka FS pridelila 210-tisíc eKasa kódov z predpokladaných približne 240-tisíc používaných registračných pokladníc.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

ekasa

Podnikateľom, ktorí ešte o pridelenie kódu nepožiadali, pošlú v najbližších dňoch softwarningové upozornenie, informovalo v pondelok finančné riaditeľstvo.

Neprehliadnite

„Cieľom finančnej správy je pripojiť do systému všetky daňové subjekty, ktoré majú v systéme eKasa evidovať tržby. Využívame na to všetky zákonné možnosti, vrátane avizovaných kontrol,“ uviedla hovorkyňa Finančného riaditeľstva SR Ivana Skokanová, podľa ktorej nové žiadosti o eKasa kód neustále prichádzajú aj po 1. júli.

Podľa platnej legislatívy podnikatelia, ktorí si do 1. júla nepožiadali o pridelenie eKasa kódu a evidujú tržby starými pokladnicami, porušujú zákon a hrozia im pokuty.

„Ako sme avizovali, inak pristupujeme a budeme pristupovať k podnikateľom, ktorí do určeného termínu o pridelenie kódu požiadali, a teda splnili si zákonnú podmienku, a inak k tým, ktorí si svoju zákonnú povinnosť nesplnili,“ dodala Skokanová.

O výsledkoch kontrol zameraných na používanie elektronických registračných pokladníc bude FS informovať neskôr.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy ekasa

Diskusia (0 reakcií)