Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Danko si po Zsuzsovej písal aj s Kočnerom. Vymenili si viac ako 60 správ

29.01.2020, 18:41 | TREND.sk

Predseda parlamentu Andrej Danko si vymenil viac ako 60 správ s Marianom Kočnerom, ktorý je obžalovaný z vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

  • Tlačiť
  • 5

Informoval o tom Denník N, ktorému A. Danko priznal, že si s M. Kočnerom medzi rokmi 2016 a 2017 vymenil viac ako 60 správ. Tie sa našli v telefóne M. Kočnera.

Neprehliadnite

„Vyhýbal som sa mu ako čert krížu. Z takého typu človeka som mal vždy zimomriavky. Nikdy som s ním neobchodoval, nikdy som mu nepomohol,“ cituje jeho slová Denník N s tým, že mu odpisoval iba formálne.

Kontakt poskytol Siekel

Priznal sa tiež, že s M. Kočnerom sa stretol iba raz v živote, a to v roku 2014. Tvrdí, že schôdzka trvala dve hodiny a že si s ním netyká. Všetky správy mal iniciovať iba M. Kočner, telefonovať si nemali ani raz. Telefónne číslo M. Kočnerovi mal poskytnúť Anton Siekel, šéf Slovenského olympijského výboru, ktorý je považovaný za človeka blízkeho strane SNS.

V správach je napríklad reakcia obžalovaného na tlačovku šéfa SNS, keď bozkával kapitánske výložky. „Svetová tlačovka. Úprimne gratulujem,“ písal mu M. Kočner cez Viber, pričom podľa Denníka N pridal aj smajlíkov s napnutým bicepsom a zaťatou päsťou. A. Danko odpísal, že „dik“.

Chcel odvolať vedenie RTVS

Ďalšia správa sa týkala situácie v RTVS. M. Kočner písal A. Dankovi, aby zakročil proti vedeniu verejnoprávnej televízie pod vedením Václava Miku. „Dobrý deň Andrej. Verím, že vzniknutá situácia je dôvodom na okamžité odvolanie vedenia RTVS,“ písal M. Kočner.

Písali si tiež, keď boli obidvaja na jachtách v Chorvátsku. Keď mu A. Danko odpisoval pokleslým tónom, M. Kočner ho chlácholil slovami „nebuďte skeptický. Pohrám sa trochu s novinárskymi farizejmi a hneď bude lepšia klíma na serióznu prácu.“ Denník N pripomína, že krátko sa na to obžalovaný z vraždy J. Kuciaka a M. Kušnírovej naozaj začal intenzívne venovať novinárom, najmä tým, ktorí upozorňovali na jeho aktivity.

  • Tlačiť
  • 5

Tagy Andrej Danko