Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Dánsko otvorilo najväčší škandinávsky veterný park na mori

23.08.2019, 19:31 | TASR

Dánsky korunný princ Frederik vo štvrtok oficiálne otvoril najväčší škandinávsky veterný park na mori. Projekt Horns Rev 3 bude schopný dodávať energiu viac než 420-tisíc domácnostiam, uviedla agentúra DPA.

  • Tlačiť
  • 8

Tagy

Dánsko

Veterný park leží v Severnom mori pri západnom pobreží Dánska a pozostáva zo 49 veterných turbín. Od pevniny je vzdialený 25 až 40 kilometrov. „Horns Rev 3 je najväčšou veternou farmou na mori v oblasti Škandinávie a potvrdzuje naše odhodlanie pokračovať v procese transformácie na obnoviteľný energetický systém,“ povedal po otvorení veterného parku Magnus Hall, výkonný riaditeľ švédskej spoločnosti Vattenfall, ktorá projekt vlastní.

Na slávnostnom otvorení veterného parku, ktoré sa uskutočnilo v dánskom prístave Hvide Sande, sa zúčastnila aj premiérka Mette Frederiksenová a šéf správnej rady firmy Vattenfall Lars Nordström.

Neprehliadnite

Inštalovaná kapacita veterného parku dosahuje 407 megawattov. Súčasnú produkciu elektrickej energie z vetra v Dánsku tak umožní zvýšiť o 12 percent, dodali zástupcovia Vattenfallu.

Projekt Horns Rev 3 začal už v decembri minulého roka prostredníctvom prvých turbín dodávať domácnostiam elektrickú energiu. Celkovo by mal zásobovať elektrinou 425-tisíc domácností. Dánsko si práve od projektov ako Horns Rev 3 sľubuje splnenie klimatického cieľa, ktorým je zníženie emisií do roku 2030 o 70 percent.

  • Tlačiť
  • 8

Tagy Dánsko