Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Dánsky pivovar vyvíja papierovú a recyklovateľnú fľašu na pivo

13.10.2019, 09:20 | ČTK

Dánsky pivovar Carlsberg vyvíja papierovú fľaša na pivo vyrobenú z udržateľných zdrojov drevoviny. Spoločnosť predstavila dva prototypy, ktoré sú plne recyklovateľné a majú vnútornú bariéru, ktorá umožňuje, aby pivo zostalo vo fľaši, uviedla agentúra AP.

  • Tlačiť
  • 2

Vnútorná bariéra je vyrobená z polymérov. Carlsberg sa však podľa svojich slov snaží vytvoriť fľašu, ktorá by bola vyrobená výhradne z biomateriálov, bez polymérov.

Prototypy fliaš sú súčasťou snahy firmy o nulové uhlíkové emisie v jej pivovaroch a zníženie uhlíkovej stopy v rámci celého podniku do roku 2030 o 30 percent.

Carlsberg pracuje na dizajne papierové fľaše od roku 2015 spolu s technologickou firmou ecoXpac, výrobcom obalov BillerudKorsnäs a výskumníkmi z Dánskej technickej univerzity. Pivovar tiež spojil sily s cieľom podporiť papierové fľaše s ďalšími spoločnosťami, ako sú Coca-Cola, švédsky výrobca vodky Absolut a výrobcom kozmetiky L'Oréal.

  • Tlačiť
  • 2