Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Debaty so štátom cez mobil? Žiadne sci-fi – od decembra realita

10.10.2019 | Zuzana Kullová

Diskusia (2 reakcie) Pravidlá diskusie

10.10.2019 | martin33

Moja skusenost so statnou "elektronickou" komunikaciou tento rok:
1. Ziadost na danovy urad - ja som vsetko vykonal plne elektronicky, odpoved mi prisla doporucenym listom na firmu. Pricom danovy urad ma okrem "celostatnej" elektronickej schranky aj vlastnu schranku na komunikaciu.
2. Zapis "konecnych uzivatelov vyhod" firmy do OR - vsetko som vykonal elektronicky, do elektronickej schranky mi chodili priebezne stavy spracovania ziadosti (ziadost prijata, el. podpis overeny, pridelena sudkyni, ...) ale vysledne rozhodnutie a novy vypis z OR som dostal doporucenym listom na firmu.

05.12.2019 | PhDr. Klára Giertlová - kouč, www.kouc.sk

K elektronickej komunikácii s úradmi máme ešte veľmi ďaleko... Vybavujem si dôchodok a potrebujem vydokladovať krátke obdobie v roku 1991, ku ktorému nemám na sociálnej poisťovni evidenčný list DZ. Po cca 150 telefonátoch na rôzne inštitúcie sa dopracovávam k tomuto výsledku:

Na získanie potvrdenia z úradu práce o tom, že som tam nebola evidovaná, musím ísť na úrad dvakrát osobne - prvý raz, keď si podávam písomnú žiadosť (telefonicky ani mailom sa nedá), druhý raz po výsledok (mailom sa nedá poslať).
Po informácie z okresného archívu musím ísť na poštu osobne, aj keď som o ňu žiadala e-mailom.
Na sociálnu poisťovňu musím ísť kvôli akémukoľvek úkonu osobne, po telefóne ani mailom nevybavím nič. Podčiarknuté, sčítané: len kvôli jednej veci, za ktorú nemôžem, strávim desiatky hodín zisťovaním a obehávaním inštitúcií. Mám smolu, že podnikám a bývam tam, kde nejazdí hromadná doprava... Len kvôli tejto drobnej veci som už najazdila autom vyše 300 km.
Rozumiem, že GDPR, ale načo potom idú tie nehorázne peniaze do e-governmentu? Kto má z toho úžitok?