Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Deficit globálnej radosti preskúma nová Svetová rada pre šťastie

20.03.2017, 17:30 | TREND.sk | ČTK | SITA

Prečítajte si najdôležitejšie udalosti dňa v skratke TREND.24: Zrušenie Mečiarových amnestií podporilo vyše 75-tisíc ľudí

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy

TREND.24

Jedna z najsledovanejších stavebných firiem na Slovensku musí riešiť hrozbu konkurzu. Firmu Dúha, ktorá stavia v konzorciu najdlhší tunel na Slovensku, posiela do konkurzného konania dodávateľ. Majiteľ stavebnej spoločnosti Miroslav Remeta musel podobnú hrozbu riešiť už pred dvoma rokmi. Vtedy sa mu hrozbu konkurzu podarilo odvrátiť.

V posledných mesiacoch sa čoraz častejšie hovorí o zdražovaní služieb bánk. Zmeny cenníkov sa týkajú niekoľkých oblastí. Rozsah zvyšovania je veľmi rozmanitý. „Napríklad balíky účtov stúpli niekde aj o 10 až 20 percent, rovnako aj výbery kartou z bankomatov, hotovostné operácie na pobočke, prípadne realizácia pokynov na účte priamo v pobočke,“ skonštatoval finančný odborník z Partners Group SK Tomáš Herud.

Polícia vykonala prehliadku v spoločnosti Vega plus, keď na to boli splnené všetky zákonné podmienky. Ako v pondelok novinárom povedal prezident Policajného zboru Tibor Gašpar, policajti, ktorí mali v júni minulého roku príkaz na vykonanie prehliadky, po príchode na miesto zistili, že na danej adrese je len administratívne sídlo spoločnosti a nie prevádzka, na ktorú sa príkaz vzťahoval.

Tibor GašparZdroj: Michal Smrčok - NMH

Už túto stredu opäť zasadne Akreditačná komisia Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny (MPSVR), aby prediskutovala situáciu v resocializačnom stredisku Čistý deň v Galante. Ako v pondelok novinárom povedal minister práce Ján Richter, na zasadnutie pozvali aj štatutárov Čistého dňa.

Organizácia VIA IURIS v pondelok pred rokovaním rozšíreného poslaneckého grémia Národnej rady (NR) SR poslala predsedom všetkých parlamentných politických strán a hnutí, ako aj predsedom poslaneckých klubov informáciu o stave online podpisovej akcie www.somza.to na podporu zrušenia Mečiarových amnestií. Akciu za 14 dní od jej spustenia, od 6. marca, podporilo vyše 75 500 občanov SR. Parlament sa bude zaoberať rušením amnestií od utorka.

Zdravotná poisťovňa Union od pondelka vyhlásila úrokovú amnestiu pre dlžníkov na zdravotnom poistení. Kto zaplatí dlžné poistné do konca mája, nebude musieť platiť ešte aj úroky z omeškania. Informovala o tom hovorkyňa poisťovne Beáta Dupaľová Ksenzsighová.

Najbohatším človekom na svete je štvrtýkrát za sebou zakladateľ Microsoftu Bill Gates, za posledných 23 rokov bol na čele rebríčka už 18-krát. Jeho majetok odhadol Forbes na 86 miliárd dolárov.

Spojené arabské emiráty v pondelok oznámili založenie Svetovej rady pre šťastie, ktorá bude každoročne predkladať svoju výročnú správu (Global Happiness Report). Vznik a zloženie 13-člennej rady oznámil viceprezident a premiér SAE šejk Muhammad bin Rašíd Maktúm. Podľa jeho slov súčasný svet potrebuje iný prístup, aby ľudstvo dosiahlo šťastie, musí byť založený na spolupráci a integrácii a posilnení pozitívnych hodnôt. Svetová rada pre šťastie sa bude schádzať dvakrát ročne. Administratívne ju bude podporovať OSN. Na jej čele bude stáť profesor Columbijskej univerzity a známy americký ekonóm Jeffrey Sachs. Svoju výročnú správu bude rada predkladať na Svetovom vládnom summite. Prvýkrát sa zasadnutie rady uskutoční v rámci Globálneho dialógu pre šťastie, ktoré bude súčasťou najbližšieho Svetového vládneho summitu. Druhé rokovanie sa bude konať počas Valného zhromaždenia OSN v New Yorku.

Zdroj: SITA / AP

Britská premiérka Theresa Mayová oficiálne požiada o odchod Spojeného kráľovstva z Európskej únie 29. marca. Informovala o tom v pondelok agentúra Reuters s odvolaním sa na zdroje z prostredia EÚ, ktoré boli o termíne informované britskými predstaviteľmi.

Štyri automobilky čelia vo Francúzsku podozreniam zo zavádzania pri poskytovaní údajov o vypúšťaných emisiách. Informovalo o tom v pondelok francúzske ministerstvo financií, ktoré sa odvolávalo na výsledky vyšetrovania svojho úradu pre ochranu práv spotrebiteľa. V prípade spoločnosti Opel sa podozrenia nepotvrdili a úrad vyšetrovanie zastavil. Dokumenty potvrdzujúce manipulácie s emisnými testami v automobilkách Volkswagen, Renault, Fiat Chrysler a Peugeot Citroen úrad podľa svojho vyhlásenia odovzdal súdom, ktoré rozhodnú o ďalšom postupe.

Britský telekomunikačný gigant Vodafone sa v Indii spája s tretím najväčším tamojším operátorom Idea Cellular s cieľom vytvoriť najväčšiu telekomunikačnú skupinu v krajine. Zlúčený podnik má mať takmer 400 miliónov zákazníkov s trhovým podielom 35 percent. Spoločnosti o tom informovali v pondelok. Oznámeniu predchádzalo niekoľko mesiacov špekulácií o blížiacom sa zlúčení.

TREND_24_kruh_logo

Prehľad kľúčových udalostí z ekonomiky a biznisu TREND.24 vychádza každý deň o 17:30.

Objednajte si RSS feed a pozrite si staršie vydania.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy TREND.24

Diskusia (0 reakcií)