Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Desiatky lietadiel za miliardy dolárov. Aerolinky Emirates sa dohodli s Airbusom

18.11.2019, 13:30 | ČTK

Dubajská letecká spoločnosť Emirates kúpi 50 strojov Airbus typu A350. Hodnota transakcie by podľa katalógových cien mala byť 16 miliárd amerických dolárov.

  • Tlačiť
  • 0

Dohoda s európskym výrobcom lietadiel bola podpísaná dnes na dubajskej leteckej show, oznámil dopravca, ktorý od roku 2010 lieta z Dubaja aj do Prahy.

Neprehliadnite

Dohoda predstavuje konečnú verziu predbežnej zmluvy o kúpe 40 lietadiel A330neo a 30 lietadiel A350, o ktorej sa podľa agentúry Reuters jednalo od začiatku roka. Podľa agentúry AP je zmluva medzi Emirates a Airbusom najväčším uzavretým obchodom na tejto najrozsiahlejšej leteckej akcii na Blízkom východe.

Spoločnosť Emirates dnes tiež oznámila, že stále rokuje s americkým konkurentom Airbusu firmou Boeing o budúcnosti predbežnej objednávky na 40 strojov typu 787 Dreamliner.

Aerolinky Emirates vykázali vo finančnom roku 2018/2019 najnižšie zisky za desať rokov. Príčinou boli vysoké ceny ropy, silný americký dolár a vyššia konkurencia. Čistý zisk jednej z najväčších leteckých spoločností sveta klesol o 69 percent na 871 miliónov Emirátskych dirhamov. Európskemu výrobcovi leteckej techniky Airbus stúpol v tohtoročnom treťom štvrťroku čistý zisk o tri percentá na 989 miliónov eur.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Emirates, letecká doprava

Diskusia (0 reakcií)