Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Diaľničný obchvat Košíc vraj bude načas, pozrite si, ako sa stavia

08.02.2018, 10:25 | TASR

Výstavba diaľničného obchvatu Košíc postupuje podľa harmonogramu. Podľa Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) prispeje k lepšiemu a bezpečnejšiemu dopravnému spojeniu s východom Slovenska a južnej trasy vedúcej do Maďarska.

  • Tlačiť
  • 0

„Práce na výstavbe diaľničného úseku D1 Budimír – Bidovce prebiehajú v zmysle časového, vecného a finančného harmonogramu. Na stavbe sa momentálne realizujú zemné, prevažná časť stavebných prác sa vykonáva na mostných objektoch,“ uviedla hovorkyňa NDS Michaela Michalová.

Ukončenie stavebných prác a sprejazdnenie úseku NDS plánuje podľa harmonogramu v zmluve, teda v decembri 2019. Výstavba úseku diaľnice D1, ktorý bude súčasťou východného obchvatu Košíc, sa začala v novembri 2016.

Neprehliadnite

Investorom projektu je Národná diaľničná spoločnosť. Rozpočet na úsek v dĺžke 15,46 kilometra je 197,4 milióna eur bez DPH. Stavbu financovanú z fondov Európskej únie a štátneho rozpočtu realizuje spoločnosť Skanska SK.

Budovaná diaľnica D1 v úseku Budimír – Košické Oľšany – Bidovce napojením na úsek D1 Prešov - Budimír preberie podstatnú časť celkovej dopravy z úseku cesty I/68 a I/19, najmä tranzitnú nákladnú dopravu.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy diaľnice, Národná diaľničná spoločnosť, NDS

Diskusia (0 reakcií)