Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Digitálna líderka Slabejová odchádza z funkcie

23.08.2018, 17:32 | SITA

Šéfka sekcie informatizácie na Úrade podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu Martina Slabejová odchádza z úradu. Pre portál Živé.sk to uviedla samotná M. Slabejová.

  • Tlačiť
  • 0

Podľa informácií portálu podala výpoveď už pred niekoľkými týždňami a končí najmä zo zdravotných dôvodov. Konkrétny dátum jej odchodu ešte nie je jasný.

Vo svojej funkcii pôsobila od konca septembra 2016. V máji oficiálne získala titul Digitálnej líderky SR po tom, čo sa bývalý šéf úradu Peter Pellegrini stal premiérom a funkciu prebral Richard Raši.

Neprehliadnite

Podľa Živé.sk by sa digitálnym lídrom mal stať bývalý riaditeľ Oracle Slovensko Jaroslav Kmeť, ktorý s úradom spolupracuje aj v súčasnosti. Nebude však zastávať rovnakú pozíciu ako M. Slabejová.

Sekcia informatizácie bude mať po novom štyri podsekcie. J. Kmeť bude šéfom oddelenia jednotného digitálneho trhu a zahraničných vzťahov. Popri ňom by mali vzniknúť oddelenia riadenia informatizácie, kyberbezpečnosti a čerpania eurofondov pre aktuálne obdobie.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy informatizácia

Diskusia (0 reakcií)