Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Do Číny lietať nebudú. Lufthansa a ďalšie aerolínie predlžujú pauzu

14.02.2020, 13:59 | TASR

Letecké spoločnosti Lufthansa, Swiss a Austrian Airlines až do 28. marca predlžujú pozastavenie letov do a z Pekingu, ako aj do a zo Šanghaja. Lety prevádzkované nemeckou spoločnosťou Lufthansa boli pôvodne zastavené do 29. februára.

  • Tlačiť
  • 3

Dôvodom bola epidémia nového smrtiaceho koronavírusu, ktorý sa začal šíriť v Číne a dostal sa aj do vyše 20 ďalších krajín sveta.

Lufthansa predtým oznámila, že až do konca marca ruší aj ďalšie destinácie na pevninskej Číne – nebude lietať do miest Nan-ťing, Šen-jang a Čching-tao.

Novým koronavírusom, ktorý spôsobuje aj zápal pľúc, sa nakazilo vyše 64 000 ľudí po celom svete. Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) pomenovala ochorenie COVID-19 – názov poukazuje na to, že sa objavilo koncom minulého roka a že ho spôsobuje koronavírus.

Podľa najnovších údajov, oznámených vládnymi zdravotníckymi úradmi v piatok v Pekingu, zomrelo na pevninskej Číne 1380 ľudí spomedzi 63 851 nakazených – väčšina týchto prípadov je v stredočínskej provincii Chu-pej.

  • Tlačiť
  • 3