Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Do Mochoviec prišla NAKA, problémová je talianska firma

21.08.2019, 13:32 | TASR

V areáli Atómovej elektrárne Mochovce v stredu zasahovala NAKA. Policajná razia sa mala týkať jedného z dodávateľov dostavby nových jadrových blokov, konkrétne talianskej spoločnosti Solesi, informuje portál Webnoviny.sk.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Mochovce, NaKA

„Špecializovaná jednotka, známa ako ‚tím Elektro‘ zasahovala okrem areálu elektrárne aj v Bratislave v rámci policajnej akcie ‚Dlžník‘, s cieľom zaistiť účtovné doklady súvisiace s činnosťou jedného z dodávateľov dostavby 3. a 4. bloku,“ potvrdil hovorca Prezídia Policajného zboru (PPZ) Michal Slivka.

Pripomenul, že vo veci je začaté trestné stíhanie pre zločin zvýhodňovania veriteľa v súvislosti s nezaplatenými pohľadávkami za viac ako dva milióny eur. „NAKA naďalej intenzívne pracuje a vykonáva všetky potrebné úkony na preverenie podozrení pri dostavbe 3. a 4. bloku elektrárne,“ uviedol hovorca.

Neprehliadnite

„Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie momentálne nie je možné poskytnúť žiadne ďalšie informácie,“ dodal.

Zásah už skôr potvrdil aj manažér externej komunikácie Slovenských elektrární (SE) Miroslav Šarišský. „U jednej z dodávateľských firiem, ktorá má svoje kancelárie v areáli Mochoviec, prebehla razia NAKA. Táto akcia sa netýka Slovenských elektrární, ale obchodného sporu medzi jedným z dodávateľov Slovenských elektrární a jeho subdodávateľom,“ potvrdil M. Šarišský.

Dodal, že SE si plnia všetky svoje záväzky voči dodávateľom riadne a načas. Spory medzi dodávateľmi a subdodávateľmi nekomentuje.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Mochovce, NaKA

Diskusia (0 reakcií)