Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Do potravín v nemeckom supermarkete schválne dávali špendlíky

02.01.2018, 08:09 | ČTK

Polícia z juhonemeckého mesta Offenburg pátra po neznámom páchateľovi, ktorý do potravín v jednom z miestnych supermarketov dával špendlíky. Zákazníci našli v rôznych druhoch výrobkov celkom päť ostrých ihiel s hlavičkou, informovala v pondelok agentúra DPA. Zatiaľ nikto neutrpel zranenie.

  • Tlačiť
  • 2

Zákazníci tamojšieho supermarketu v uplynulých dňoch našli špendlíky zabodnuté väčšinou v pečive. Jeden zo zákazníkov odhalil na Silvestra ostrý predmet v balení toastového chleba, ktorý kúpil už v polovici decembra. V sobotu jedna žena nahlásila nález dvoch špendlíkov v jednom balení salámy.

Polícia nemá zatiaľ žiadne informácie, ktoré by ju mohli priviesť na stopu človeka či ľudí, ktorí do potravín v obchode umiestnili špendlíky. Prípad policajti vyšetrujú ako pokus o vážne ublíženie na zdraví.

Supermarket podľa vyhlásenia už sprísnil bezpečnostné opatrenia. „Daný tovar sme z regálov okamžite odstránili,“ dodal hovorca.

Na jeseň v Nemecku vyvolal pozornosť podobný prípad. V meste Friedrichshafen pri Bodamskom jazere 53-ročný muž primiešal do detskej výživy etylénglykol, v priemysle známy ako fridex, a päť pohárov s produktom umiestnil do obchodov. Vydieraním sa snažil získať milióny eur, polícii sa ho ale podarilo dolapiť.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy Nemecko, supermarket