Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

V Trstenej vznikne 450 miest. Panasonic rozširuje výrobu pre Daimler a BMW

09.11.2017, 05:12 | Tomáš Nejedlý | © 2017 News and Media Holding

Slovenský závod japonského koncernu rozširuje výrobu súčiastok pre automobilový priemysel. Investícia presiahne 30 miliónov eur, radnica v Trstenej už pripravuje byty pre nových zamestnancov.

  • Tlačiť
  • 0

Elektrotechnická fabrika koncernu Panasonic v Trstenej rozširuje výrobu súčiastok pre automobilový priemysel. V súčasnom areáli závodu chce postaviť novú výrobnú halu na ploche vyše deväťtisíc metrov štvorcových. Vyplýva to z údajov, ktoré uviedla v procese posudzovania vplyvu stavebného projektu na životné prostredie EIA.

„Sú to zatiaľ len plány, uvidíme nakoľko sa to podarí,“ hovorí pre eTREND.sk výkonný riaditeľ Panasonic Industrial Devices Slovakia Stanislav Vojtas. Podukcia má podľa neho smerovať do automobilových závodov Daimler a BMW.

Neprehliadnite

Noví ľudia aj byty

Pre novú výrobu je navrhovaná trojzmenná prevádzka, ktorá si postupne vyžiada 450 pracovníkov, z toho 380 vo výrobe. „Časť ľudí budeme naberať, časť presunieme zo súčasnej výroby, ktorú priebežne automatizujeme,“ hovorí S. Vojtas. Spoločnosť Panasonic Industrial Devices Slovakia v súčasnosti zamestnáva v závode v Trstenej vyše tisíc ľudí a ďalších viac ako šesťsto v Starej Ľubovni.

„Je to pozitívna správa, určite to pomôže rozvoju celého regiónu. Tešíme sa na nové pracovné príležitosti pre obyvateľov Trstenej aj obcí z okolia,“ hovorí primátorka mesta Magdaléna Zmarzláková. Radnica sa podľa nej na investíciu pripravuje rozšírením bytového fondu, napríklad rekonštrukciou už existujúceho bytového domu v meste, v ktorom by malo vzniknúť 35 nových bytových jednotiek. Jedno- až trojizbové byty budú určené podľa potreby ako nájomné byty aj na odpredaj. „Predpokladáme prílev nových ľudí, pretože na pokrytie plánovanej potreby nového závodu asi nebudú stačiť ľudia z Trstenej ani okolia,“ dodala.

Panasonic preinvestuje v Trstenej 33 miliónov eur a postaví novú haluZdroj: Google Maps

Skočí do top 3

Firma bude v nových priestoroch vyrábať systémy riadenia batérií v elektromobiloch a meniče napätia. Po spustení prevádzky sa počíta s postupným nárastom objemu až na 250-tisíc kusov meničov a 350-tisíc sád systémov riadenia ročne v hodnote približne 232 miliónov eur. Po pripočítaní k súčasnej produkcii 216 miliónov eur sa tak fabrika zaradí do top 3 najväčších elektrotechnických firiem na Slovensku.

O štátnu pomoc firma 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy elektrotechnika, Panasonic, priemysel

Diskusia (0 reakcií)