Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Do zábran pred parlamentom v Londýne narazilo auto

14.08.2018, 09:51

Britská polícia v utorok vzala do väzby muža pre podozrenia z terorizmu po tom, čo autom narazil do bezpečnostných zábran pred budovou parlamentu v Londýne. Informovala o tom spravodajská stanica Sky News.

  • Tlačiť
  • 0

Zranenia utrpeli najmenej dvaja ľudia, ktorých ošetrili v nemocnici, podľa polície však nie sú v ohrození života. Vodič autom najprv narazil do skupiny cyklistov a chodcov, následne pridal plyn a vo veľkej rýchlosti narazil do bezpečnostných bariér pred Westminsterským palácom. Po náraze vodič z vozidla nevystupoval, uviedli svedkovia.

Polícia podozrivého muža tmavej pleti, oblečeného v bielej košeli a čiernej bunde s kapucňou, na mieste zadržala a odviedla v putách. Incident vyšetruje protiteroristická jednotka britskej polície.

Britský parlament má letnú prestávku, napriek tomu však v okolí pracuje mnoho ľudí vrátane politických žurnalistov. V blízkosti sa nachádza aj sídlo britskej tajnej služby MI5.

Vlani v marci spáchal 52-ročný Khalid Masood blízko britského parlamentu teroristický útok, ktorý si vyžiadal päť obetí na životoch vrátane neozbrojeného policajta, pripomína Reuters. Páchateľa vtedy na mieste zastrelila polícia. Išlo o prvý z piatich útokov v Británii počas minulého roka, ktoré tamojšia polícia označila za terorizmus.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Londýn, parlament

Diskusia (0 reakcií)