Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Do železničnej zástavky investujú vyše 300-tisíc. Vinohrady čakajú opravy

21.01.2019, 11:16 | TASR

Železničnú zastávku Bratislava–Vinohrady opravia a investujú do nej vyše 300-tisíc eur. Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) chcú tak na tomto mieste zvýšiť kultúru cestovania z pohľadu užívania budovy a aj nástupísk, potvrdili ŽSR.

  • Tlačiť
  • 1

Stavebné práce na zastávke Bratislava-Vinohrady bude realizovať spoločnosť Gemm. ŽSR s ňou podpísali zmluvu o dielo vo výške vo výške 369 877 eur bez DPH. Oprava budovy vyjde na 175 350 eur, zriadenie chodníka na 8 283 eur a oprava spevnených plôch na 186 244 eur.

„Lehota dodania je v zmysle zmluvy o dielo šesť mesiacov odo dňa odovzdania staveniska,“ uviedol hovorca ŽSR Michal Lukáč.

Zdroj: TASR

V rokoch 2011 a 2015 sa na zastávke realizovala oprava koľajového lôžka druhej traťovej koľaje, predĺženie nástupišťa pri koľaji dva s opravou odvodňovacej priekopy v úseku Hlavná stanica–odbočka Vinohrady.

Taktiež sa robila oprava koľajového lôžka koľají jedna a dva medzi Hlavnou stanica–odbočkou Močiar s čiastočnou úpravou povrchu nástupíšť a úpravou výšky nástupnej hrany do normového stavu.

Budúcnosť zastávky Bratislava-Vinohrady ukáže podľa ŽSR štúdia realizovateľnosti uzla Bratislava, ktorá sa momentálne spracováva. „Až na základe jej výsledkov ŽSR rozhodnú o budúcnosti zastávky Bratislava-Vinohrady a Železničnej stanice Bratislava-Predmestie,“ podotkol M. Lukáč.

Zdroj: TASR

  • Tlačiť
  • 1

Tagy vlaková doprava