Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

V oblasti elektromobilu ide o špekulácie, reaguje Volkswagen

17.05.2019, 14:18 | TASR

Bratislavský závod Volkswagenu by mal začať vyrábať malý elektromobil. Podľa pôvodného plánu chcela spoločnosť výrobu umiestniť do závodu v nemeckom Emdene. Dôvodom zmeny plánov sú náklady, uviedol to nemecký denník Handelsblatt. Automobilka reagovala, že ide o špekulácie, ktoré odmieta komentovať.

  • Tlačiť
  • 10

Handelsblatt tvrdí, že Dozorná rada Volkswagenu nedávno rozhodla, že model, ktorý sa mal pôvodne produkovať v Emdene, sa bude s najväčšou pravdepodobnosťou vyrábať v Bratislave.

K informácii sa podľa tlačovej agentúry DPA vo štvrtok nechceli vyjadriť ani hovorca Dozornej rady VW, ani hovorca podnikovej rady koncernu.

Neprehliadnite

Produkcia v Emdene by pri predpokladanej predajnej cene 20-tisíc eur bola vzhľadom na mzdové náklady v Nemecku ekonomicky nerealizovateľná, uvádza sa v správe Handelsblattu. Namiesto toho by sa malo v závode vyrábať elektrické kompaktné SUV veľkosti približne Tiguanu.

Tento model bol zasa pôvodne plánovaný pre závod v Zwickau, ktorý je však vyťažený produkciou elektromobilov modelového radu ID.

Aktualizované 17.5.2019 o 14:17

Budúca výroba elektromobilu v bratislavskom závode Volkswagenu je údajne špekuláciou, ktorú spoločnosť nekomentuje. Uviedla to hovorkyňa VW SK Lucia Kovarovič Makayová. Ako je známe, bratislavský závod VW Slovakia sa aktuálne uchádza o výrobu nových produktov, aby do budúcna zaistil pracovné miesta. O pridelení nového projektu na výrobu vozidiel sa finálne rozhodne počas plánovacieho grémia, ktoré sa koná koncom roka.

  • Tlačiť
  • 10

Tagy elektromobily, Volkswagen