Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Dôchodkový vek sa bude zverejňovať päť rokov dopredu

13.09.2018 | TASR

Diskusia (9 reakcií) Pravidlá diskusie

14.09.2018 | alf1

preco tak strucne? treba pripomenut anabazu procesu:
v roku 2005 uzakonil socialny netvor kanik dochodkovy vek na 62 rokov, zvysil ho o 2 (DVA) roky. lebo bol socialny netvor.
v auguste 2012 prerusil pobirmovany komunista parlamentne prazdniny a svoje stado nahnal do parlamentu. aby v nom uzakonilo zvysenie dochodkoveho veku o dalsich 5 (PAT!) rokov, na 67 rokov. sami, bez koalicie, ked tu mali samoderzavie. a v case, ked boli obcania na dovolenkach, spinavo, poza ich chrbat. posahany poloblazon (oficialne oznacenie ustavnych cinitelov slovenskej republiky, verejne vyslovovane) vcera dokonca tvrdil, ze az na 68 rokov, tak asi neklame. ucinnost zakona ale zakerne posunul na rok 2016, po volbach. nech si to vyzerie nova vlada. smola, bumerang sa vratil a lajno spadlo na jeho vlastnu hlavu.

odvtedy su kazdemu rocniku postupne pridavane cele mesiace, tenno plus 139 dni, dalsi plus 202 atd. cim len sucasny rocnik okradaju o 2000 € dochodku, kazdeho jedneho, cez 139 pridanych a nevyplatenych dni, kazdy dalsi rocnik este viac.
i zrazu sa pobirmovani zobudili a vrieskaju, ze je to vela. a treba to znizit na 65 rokov. opluli svoj vlastny zakon. no ale aj tak to bude stale o 3 roky viac, ako uzakonil socialny netvor, nie? co predstavuje 36 mesiacov, pri priemernom dochodku podla sp 440 €, je to ich okradnutie o 15.840 € dochodku. kazdeho.
vyrevoval pobirmovany pred volbami, ako on nikdy, ale naozaj nikdy, dochodkovy vek nezvysi a je to len asocialny navrh pravice, ci niekto iny? a - zvysil. trojnasobne, oproti socialnemu netvorovi.
to su fakty.

14.09.2018 | MG151

Alf1, škoda energie na poukazovanie na Smerácke prešľapy, hádam uz nikto na Slovensku ( teda okrem infantilných, nesvojprávnych a duchom slabých, ktorých je na Slovensku podľa prieskumov stále cez 20 % ) neverí, že koalícia pracuje pre blaho Slovenska, ledaže by parafrázovali výrok jedného franc. kráľa na "Slovensko som ja". Skôr sa treba sústrediť na nájdenie toho povestného jednookého medzi slepými ( alebo lepšie povedane jednorukého medzi chmatákmi), ktorý by to riadil po voľbách lepšie. Zatiaľ to nie je bohviečo, ale vždy lepšie ako súčasnosť ...

14.09.2018 | Roman Kanala

Problém sú spolupáchatelia. Kto vyhľadá Babiča a ten mu pridelí fleka a vyberá z neho každý mesiac nájomné, stal sa spolupáchateľom. Kto podplatí sudcu a dostane prisúdenú budovu, je spolupáchateľ. Kto jazdí vlakom zadarmo, je spolupáchateľom pri rozkrádaní železníc. Fico sa snaží, aby mal spolupáchateľov čo najviac, lebo tí mu dajú jeho 20% hlasov.

Preto si myslím, že poukazovať na smerácke prešľapy je dobré. Každý deň im treba vyhadzovať na oči, že sú darebáci. Niektorým to môže vadiť natoľko, že snáď aj začnú rozmýšľať.

14.09.2018 | alf1

16,6% opravnenych volicov volilo posahaneho poloblazna. co je oficialna definicia ustavneho cinitela, navzajom sa tak tituluju. 49 mandatov. k tomu sa pridali kolaborovat svedkovia tisovi 1, pridali 15 mandatov. spolu 64, s cim mohli organizovat akurat tak mdz ci oslavy vosr.
volici tuto vladu nezvolili, bola zriadena PROTI ich voli. vladnu len preto, lebo bela spachal volebny podvod a nesplnil verejny prislub, ktory dal svojim volicom a na zaklade ktoreho bol zvoleny.
teda nie tie ich legendy o sprostom narode, narod zvolil 86 poslancov PROTI komunistickej zostave s tisovcami.

14.09.2018 | PeterKN

MG151,
Ťažko nájsť jednookého medzi slepými,tých dôvodov na to je viacero o ktorých by sa dalo polemizovať..
-Ale určite zohráva veľkú úlohu rozstrieštenosť všetkých politických strán od stredu do prava
-Absencia jednej stredopravej strany so ziskom vo voľbách aspoň 25-30%
-Spolupáchateľstvo na všetkých úrovniach spoločnosti,ako to tu opýsal p.Kanala

Mimochodom,veľmi podobné situácie sú takmer vo všetkých krajinách bývalého východného bloku.

14.09.2018 | PeterKN

Sorry:opísal

14.09.2018 | jannys

A Pobirmovaného súdruha komunistu treba okamžite narvať do predčasného dóchodku.