Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Dodávatelia Carrefouru sa obávajú nevyplatenia pohľadávok

24.02.2016, 15:13 | SITA | TREND.sk

Dodávatelia pre obchodný reťazec Carrefour majú obavy, či im vyplatí pohľadávky. Ako na stredajšej tlačovej besede informoval predseda Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory Milan Semančík, dodávatelia, ktorí sú tiež členmi komory, ju otvorene žiadajú o pomoc, lebo vznikla reálna hrozba, že o svoje pohľadávky prídu. „Naši členovia a dodávatelia sú veľmi podráždení a nervózni z tohto stavu, pretože obchodný systém Carrefour ide do reštrukturalizácie," informoval.

  • Tlačiť
  • 1

„Doslova žiadajú vládu o pomoc pri riešení tejto situácie, v podobe odkupu týchto pohľadávok, pretože je tu riziko, že o tie prostriedky prídu,“ konštatoval Semančík. Predseda tiež uviedol, že dodávatelia budú vo vzťahu ku spoločnosti Carrefour podávať podnet na Generálnu prokuratúru SR pre porušenie zákona o obchodných reťazcoch. „Ide o nedodržanie lehoty splatnosti vo vzťahu k tomu zákonu," dodal.

Carrefour prevádzkuje po celom svete približne 10 800 obchodov v 33 krajinách a zamestnáva približne 381 tisíc zamestnancov. Na slovenský trh spoločnosť vstúpila v roku 2000. V súčasnosti pod značkou Carrefour prevádzkuje predajne v Bratislave, v Košiciach, v Trnave a v Žiline spoločnosť Retail Value Stores, a.s.

Upadajúca sieť slovenských hypermarketov Carrefour požiadala o ochranu pred veriteľmi pred týždňom. Bratislavský okresný súd jej vyhovel a začal voči prevádzkovateľovi pätice predajní, akciovke Retail Value Stores, reštrukturalizačné konanie.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy Carrefour, pohľadávky