Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Dôkazy zahnali Ruska do kúta. Začína konšpirovať a vymýšľa si historky

11.02.2020, 21:00 | Zoltán Rácz | © 2020 News and Media Holding

Súd si vypočul príbehy Pavla Ruska a Mariána Kočnera súvisiace s kauzou Gamatex a vznikom zmeniek. Ich verzia však bola často v rozpore s tým, ako vypovedali svedkovia. P. Rusko tiež zopakoval svoju teóriu, že proces je zmanipulovaný americkou ambasádou, čo prokurátor už považoval za urážku súdu. V stredu senát buď dovolí obžalovaným doplňovať dôkazy, alebo pristúpi k čítaniu záverečných rečí.

  • Tlačiť
  • 2

V úvode dňa sa obžalovaní najskôr vyjadrovali k posudku českého znalca Milana Nouzovského, ktorý vypovedal v pondelok. Snažil sa spochybniť závery znalkyne obžaloby Eriky Strakovej, ktorá jednoznačne potvrdila, že sporné zmenky boli podpísané po roku 2013 a nie o 13 rokov skôr, ako to tvrdia Rusko s Kočnerom.

Znalkyňa tiež vypovedala, že sa ju v prospech obžalovaných snažila ovplyvňovať jej kolegyňa Mária Zelenková, známa z Kočnerovej komunikácie v mobile. 

Marián Kočner sa zasa obsiahlo venoval hodnoteniu svedeckých výpovedí bývalého spolumajiteľa Markízy Dušana Kováčika a exriaditeľa Václava Miku, na ktorých sa osobne nezúčastnil. Protistrana napokon aj namietala, že sa M. Kočner často opakuje, komentuje každú vetu z výpovedí a hovorí o veciach, ktoré s prípadom zmeniek ani nesúvisia. 

Sprava obžalovaný podnikateľ Marian Kočner a jeho advokát Michal Mandzák počas pojednávania v kauze falšovania televíznych zmeniek 11. februára 2020 v PezinkuZdroj: TASR

Podpis zmenil vraj naschvál

P. Rusko využil priestor aj na vysvetlenie svojej motivácie, prečo menil svoj podpis na zmenkách. Podľa jeho verzie mal strach zo svojej ochranky – ľudí z ukrajinskej mafie. Ak by vraj zistili, že sa zaviazal zaplatiť M. Kočnerovi a jeho kumpánom stámilióny korún, chceli by z toho podiel.

V tom prípade by im tvrdil, že sú tie podpisy falošné. „Viete, čo by povedali? Nám dáš 250&

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy Kočner, Rusko, zmenky