Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Dom postavený bez faktúr neskolaudujú

17.05.2013 | xm

Diskusia (18 reakcií) Pravidlá diskusie

17.05.2013 | lubos4

Skončí to tak, že ak si niekto postaví dom svojpomocne, znalec vypočíta cenu práce a stavebník z nej odvedie DPH a daň z ušlého príjmu. :-)

17.05.2013 | samorost

co to je zase za sprosto-dementny navrh zakona ??
to jako nakup z druhe ruky a svojpomoc uz neexistuje ??
---
Mam dojem, ze jim poradne tece do bot. Chteji obmezit praci v zahrani, zdanit svojpomocne prace. Jen tak na okraj, kdo zdani zlodeje a nenazrance v parlamentu ??
Napriklad 1962 Eur, ktere maji na fiktivne naklady.
---
Jinak, muj kolega podnikatel prevzal napad "vypatlancu" v parlamentu a vyplaci sve zamestnance pres diety a cestovne nahrady. Proc by meli platit dan a odvody, kdyz je neplati nasi poslanci. Vsak jsme si podle zakona rovni a nech mi cely parlament polibi kloaku.
Doporucuji vsem podnikatelum posilat zamestnance krizem krazem pres cele Slovensko a platit jim pausal na jejich auto a diety. To je nezdanitelne a neplati se z toho odvody a dane. Usetri oni i zamestnanci a tento nenazraty a zkorumpovany stat nedostane nic.

19.05.2013 | Frayer

nie je tu uplne OK pre zamestnancov,
je tazko deklarovat prijem napr. pri uvere v banke, dalej mladym je jedno, ale starsi ked sa posudzuju roky na dochodok tak neostanu uplne lahostajni, dalsia vec je ze 1/2 socialneho poistenia ktora ide na dochodok (do DSS, tu by teoreticky utrpeli dlhodobejsie skor mladi) tak tym padom je kratena tiez...

17.05.2013 | Moral Revival

No prišlo aj na voličov istôt. Toto si najviac odskáču. A tá dilema: dám bločky do lotérie, či odložím ku kolaudácií? :-)

17.05.2013 | OliWer

Vyhrať či skolaudovať, to je otázka. Hamižlet, Slovensko, 2013
:-)

17.05.2013 | skorodochodca

Naráža pravdepodobne na to, že sa v Maďarsku dá kúpiť lacnejší cement a lacnejšie tvárnice. Aj štrk sa oplatí voziť od nich. Tým sa dá na stavbe domu ušetriť ... AFA(DPH) 27% z ceny nižšej, ako u nás s 20% DPH sa dostane zo Slovenska do maďarského rozpočtu.
Už je len otázka, či stavebný úrad uzná maďarské faktúry ....

19.05.2013 | Frayer

Blocky z akejkolvek krajiny ci je to clen alebo neclen EU potvrdzuju nadobudacie pravo. Nik nemoze nikomu zakazovat tankovat benzin v Rakusku, na to je ta E.U.

17.05.2013 | OliWer

Tralala2 sa nám premenoval.

17.05.2013 | OliWer

To malo ísť pod prázdny post 1.1.1970.

18.05.2013 | maugli2

No a este sa nenapisalo, ze vsetky faktury a blocky by mak skontrolovat hlupy, lenivy a uplatny statny uradnik. Vsak je to na smiech... okrem toho som zvedavy, ako budu kontrolovat fa zo zahranicia.

18.05.2013 | sims

ako vtip dobré ... a ten o Morickovi poznáte?
no škoda reči, čo si väčšina zvolila, to teraz vládne

19.05.2013 | Frayer

Hmm, "idealny" navrh ako podporit uz aj tak uplne sa potapajuce stavebnictvo, pani vo vlade asi necitali prieskum EU, podla kt. ma SK najnizsi podiel sivej ekonomiky v ramci vychodnej casti Europy, a aby to nebolo cele za zazrakom stoja automobilky a nie poctivi Slovaci (ako platcovia dani) a transparentna forma statu (na strane vyberu, a prezentacia transparentnosti financnych tokov).

20.05.2013 | Moral Revival

Je to ďalšia forma štátnej buzerácie nasmerovaná na tých, čo sa nebudú vedieť voči tomu brániť. Neviem si predstaviť v praxi:
1-koľko bude taká kontrola trvať a ako to oddiali kolaudáciu stavby
2-kto to bude kontrolovať, keďže taká kontrola si vyžaduje vedomosti z oblasti účtovníctva, daňových predpisov, stavebníctva?? (nekompetentný úradník je horšie než zlý zákon)
3-ak si človek postaví stavbu sám, ako to zdokladuje?
a dalšie otázniky nad touto donebavolajúcou blbosťou.

P.S. Niečo tu ale smrdí. Toto spolu s tým povinným hlásením nad 90 dní mimo republiku + ďalšie sprostosti poschvaľované hlasovacími 83 panákmi za posledné obdobie ma pravdepodobne prekryť iné SVINSTVÁ.

20.05.2013 | JAJA11

ak sa to bude presne dodržiavať, doklady a bločky sa pri kontrole riadne označia, tak to môže napomôcť odbúrať neskutočne vysokú korupciu a čiernu ekonomiku v stavebníctve...
ak si niekto postaví dom svojpomocne, nik ho nebude naháňať za práce, ale materiál si asi veľmi ťažko vyrobí sám....
a myslím, že každý vie, ako to tu v stavebníctve chodí.....
nie som Ficovolič, ale ak chce niekto podnikať, mal by mať rovnaké podmienky ako aj ostatné odvetvia.... v stavebníctve je dosť vysoký podiel čiernej ekonomiky...
malo by sa to týkať komplet domu, aj technického vybavenia ....
čo sa týka predaja medzi občanmi, tak by tak isto nemal byť problém prostredníctvom zmlúv.... aj tým by sa prestalo zneužívať predaj akože neminutého materiálu.... nik by si nemohol dovoliť predávať materiál vo veľkom bez DPH....

20.05.2013 | Moral Revival

pri tomto slovnom spojení: nie som Ficovolič...zbystrím pozornosť..:-)