Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Dostal Poór pri Spartaku skrat alebo rozum? Z každého niečo

29.11.2018, 13:59 | Ján Kováč | Lukáš Kvašňák | © 2018 News and Media Holding

Podnikateľ Vladimír Poór oznámil odchod zo svojho klubu FC Spartak Trnava podráždene. Keď sa klubu nedarí, niektorí fanúšikovia majú podľa neho vo zvyku kopnúť si do vedenia či vyháňať trénerov. V. Poór mal spor aj s primátorom Trnavy Petrom Bročkom. Jeho odchod znamená pre slovenský futbal viac, ako prestup hocijakej futbalovej hviezdy. V. Poór reprezentuje charakter fungovania slovenských klubov, v ktorých to bez peňazí oligarchu nejde. Legendárny Spartak zrejme bude musieť ukázať, že to pôjde aj inak.

  • Tlačiť
  • 1

Spartak je klub, ktorý pri súčasných príjmoch a výdavkoch nedokáže bez peňazí Vladimíra Poóra existovať. Podobne závislé na svojom majiteľovi sú napríklad aj bratislavský Slovan či Železiarne Podbrezová.

„Za posledných viac ako dvadsať rokov som do trnavského futbalu investoval viac ako 70 miliónov eur. Táto suma je čistou stratou, už po odrátaní skromných výnosov,“ napísal TRENDU V. Poór.

Vychádza to v prepočte na 3,5 milióna eur ročne, čo je väčšina rozpočtu Spartaka. V sume sú však zrejme zarátané aj napríklad investície do štadióna, ktoré išli nad rámec rozpočtu. Tých Poórových 70 miliónov sa nedá overiť, nie sú na to potrebné dáta. Spartak ani jeho majitelia a sponzori takmer nikdy o finančnej podpore nehovorili. Ale o ich dôležitosti nemá zmysel pochybovať, keďže partnermi Spartaka boli viaceré Poórove firmy.

Futbalisti Spartaka TrnavaZdroj: TASR

Viaceré z nich nemali z tejto spolupráce žiadny benefit. Slovenská opravovňa vagónov, český výrobca vlakov a električiek, IT ani recyklačná firma nepotrebujú oslovovať masy ľudí na štadiónoch. Sponzoring im nezvyšuje príjmy tak ako stávkovým kanceláriám či predajcom športového oblečenia.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy futbal, Vladimír Poór