Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Slováci cestujú čoraz viac, preferujú destinácie do štyroch hodín letu

04.07.2019, 09:17 | TASR

Pre letné obdobie je typické, že klienti preferujú dovolenkové ciele letecky dostupné maximálne do štyroch hodín letu. V zime sú ochotní za teplom preletieť aj polovicu zemegule. Pre TASR to uviedla Slovenská asociácia cestovných kancelárií a cestovných agentúr (SACKA) s tým, že Slovákom sa darí a cestujú čoraz viac.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

dovolenka

Podľa asociácie majú klienti zo Slovenska v obľube aj exotické dovolenkové destinácie ako napríklad Omán, Spojené arabské emiráty, Zanzibar, Dominikánsku republiku, Kuba, Thajsko, Egypt a ďalšie. Naopak na návštevu SR prichádzajú tzv. jednodňoví klienti najmä z USA a Austrálie.

Neprehliadnite

„Na dlhšie prichádza väčší počet nemeckých, anglických a rakúskych klientov. Najviac pobytových dní u nás strávia klienti z Českej republiky a Ukrajiny,“ konštatovala SACKA.

Ako asociácia informovala v júni, očakáva, že bude pokračovať trend z roku 2018 v podobe upokojenia atmosféry v niektorých zahraničných destináciách. Konkurenčný boj nízkonákladových leteckých spoločností mení zvyky dovolenkárov. Čoraz viac Slovákov preferuje samostatnú kúpu leteniek do stredomorských destinácií v kombinácii s dodatočnou rezerváciou ubytovania alebo auta.

Dovolenkári častejšie využívajú možnosť vyskladať si dovolenku prostredníctvom rezervačných portálov, na ktorých nájdu dovolenkové balíky.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy dovolenka

Diskusia (0 reakcií)