Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Dražba Bašternákovho bytu: štát zrazu mení kľúčový zákon

08.08.2019, 12:11 | Eva Mihočková | © 2019 News and Media Holding

Už o dva týždne sa uskutoční schôdza veriteľov Ladislava Bašternáka, ktorý sedí za mrežami za daňové podvody. Po tejto udalosti sa začne očakávaný proces predaja jeho majetku, ktorý sa bude riadiť zákonom o dražbách. A práve ten chce ministerstvo spravodlivosti zmeniť. Vypracovanú novelu už dalo do pripomienkového konania a obsahuje niekoľko zásadných zmien.

  • Tlačiť
  • 11

Správkyňa konkurzu majetku odsúdeného L. Bašternáka Lenka Ivanová už zverejnila súpis jednotlivých položiek, ktoré budú na predaj.

Na prvom mieste svieti najhodnotnejšia nehnuteľnosť, v ktorej ešte stále môže bývať ako nájomca Robert Fico.

Bonaparte a arzenál zbraní

V poslednej dobe sa objavili informácie z prostredia Smeru, že si už kúpil nový byt a má sa čoskoro presťahovať. Kde dnes reálne býva a či je ešte stále nájomcom v Bonaparte, nie je jasné. Predseda Smeru odmieta komentovať otázky o svojom bývaní s tým, že ide o jeho súkromnú záležitosť.

Neprehliadnite

Správkyňa L. Ivanová odhadla cenu luxusného bytu, v ktorom R. Fico dlhé roky býval, na 1,5 milióna eur.

Vo zverejnenom súpise Bašternákovho majetku sú aj štyri garáže po 25 tisíc eur a jeden nebytový priestor – všetko v Bonaparte.

Ďalšími položkami sú najmä zbrane. L. Bašternák mal doma skutočne široký arzenál – dve pištole, sedem guľovníc, revolver, brokovnicu a malokalibrovku.

Kto bude robiť dražbu?

Schôdza Bašternákových veriteľov sa uskutoční 23. augusta. Po tomto dátume sa začne rozhodujúca fáza.

„V zmysle zákona po prvej schôdzi veriteľov vyberiem s odbornou starostlivosťou najvhodnejší spôsob speňažovania majetku, aby som ho speňažila v čo najkratšom čase s vynaložením čo najnižších nákladov,“ uviedla správkyňa L. Ivanová pre TREND.

V praxi sa 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 11

Tagy Bašternák, Bonaparte, dražba