Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Dražba Bašternákovho bytu: štát zrazu mení kľúčový zákon

08.08.2019 | Eva Mihočková

Diskusia (11 reakcií) Pravidlá diskusie

08.08.2019 | František Čaník

Sulhasim, ze zverejnenie v mestskych novinach nie je zrovna benefitom, ale je to sposob ako to dostat k ludom. Ak sa bavime o transparentnosti, zverejnenie na uradnej tabuly je rovnaka blbost ako na webe, pretoze tak ako mladi nepojdu pred obecny urad, dochodcovia nepojdu na internet. :D Na druhej strane je otazka, kto realne sleduje inzerciu s drazbami a ponukami? Takze za mna jasna odpoved: spytajte sa danej cielovej skupiny, ci sa o drazbe dozvedia z inzeratu, z obce, alebo na to maju svoje "snurky"...

08.08.2019 | al0

“But the plans were on display…”
“On display? I eventually had to go down to the cellar to find them.”
“That’s the display department.”
“With a flashlight.”
“Ah, well, the lights had probably gone.”
“So had the stairs.”
“But look, you found the notice, didn’t you?”
“Yes,” said Arthur, “yes I did. It was on display in the bottom of a locked filing cabinet stuck in a disused lavatory with a sign on the door saying ‘Beware of the Leopard.”

08.08.2019 | karhav

Asi je pre developerstvo a právnu pomoc depehackarom plne vytazenemu Galovi zatazko navrhnúť napríklad ministerstvom spravovaný portál, kde by boli POVINNE publikované všetky súdmi nariadené dražby a preto sa radšej nechal inšpirovať exministra mi svojho koaličného partnera - Janušekom a Štefanovom a ide cestou "nástenky"... Tá sa svojho času osvedčila a nakoľko podMOSTový Hyd melíe z posledného a preto hrabe ako Turci po vyhratých výpadoch , lebo čo je doma, to sa počíta a ďalšia možnosť už nebude...
Len ostáva veriť, že časom si Gál Gábora nájde tá poloinvalidná spravodlivosť tak, ako si nakoniec našla aj Janušeka so Štefanovom...

08.08.2019 | citatelTrendu

Presne tak. Ak by bola politická vôla, tak sme tu mohli mať centrálny portál všetkých dražieb. Prístup k nemu môžu mať správcovia konkurzov, či iní štátom určení úradníci.

08.08.2019 | Nervacik

Predpokladám, že k tomuto úžasnému nápadu ste obaja dospeli po dlhodobom používaní portálov ako je Slovensko.sk prípadne elektronické trhovisko..., že?

09.08.2019 | karhav

to, ze tato banda skurvila vsetko na co siahla neznamena, ze sa to neda spravit aj poriadne.
Vytvorit jeden sprosty portal, kde sa budu zverejnovat informacie nie je o nic zlozitejsie, ako vytvorit diskusny portal, kde budu davat prispevky zaregistrovani a teda opravneni ucastnici,.
A ze to nie je nic velmi zlozite dokazuje aj to, ze dokonca aj ty dokazes vlozit svoj diskusny prispevok.

09.08.2019 | Jozko Ferko

ministerstvo spravodlivosti ha ha ha , že Spravodlivosti pod vedením harakterov z Mostu plodí jednu hlúposť za druhou.Hlúposti sú , ale dopredu premyslené a prešpekulované tak aby vyhovovali " našim ľuďom" a samozrejme Dlžníkom, ktorí nechcú vrátiť požičané peniaze. Predpokladajú, že títo Oslobodení dlžníci ich budú na oplátku Voliť.

10.08.2019 | FeroImrecze

Keby fungoval centrálny portál so všetkými drazbami tak by o nich vedelo viac ľudí a výnosy by stúpli lebo by bola konkurencia kupujúcich. Ale to by potom lukratívne nehnuteľnosti za zlomok trhovej ceny v treťom opakovanom kole dražby pre nedostatok záujemcov nezískali "naši ľudia" .
Každý kto je v téme len trochu v obraze vie že tu funguje drazobna mafia ktorá robí všetko preto aby drazene nehnuteľnosti nezískal len tak hocikto. Dokonca už boli prípady vyhrážania sa záujemcom ak sa nestiahnu. Nedivil by som sa ak by ten byt nakoniec cez niekoho kúpil Fico za 70% vyvolavacej ceny. Ale možno medializácia kauzypomôže a niekto mu ho vyfukne.

12.08.2019 | volim teda som

no uvidime ci Matovic nekecal....tesim sa na muzeum korupcie

12.08.2019 | emr

Fico by mal asi problem preukazat povod kešu ktory pouzil na kupu takeho draheho bytu.

12.08.2019 | bohuskoknm

Tiež si myslím, že v Bananistane by bolo najideálnejším riešením Matovičov návrh, aj by som mu prispel na to múzeum.