Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Preverujú druhého najbohatšieho Čecha, partnerov mal obrať o milióny

27.11.2019, 11:08 | TASR

Polícia začala preverovať obchodné aktivity druhého najbohatšieho Čecha Radovana Vítka na základe trestného oznámenia, podľa ktorého obral svojich bývalých obchodných partnerov o viac než deväť miliárd českých korún (približne 229 miliónov eur). Informoval o tom v stredu spravodajský server Novinky.cz.

  • Tlačiť
  • 0

Bývalí obchodní partneri Marek Čmejla a Jiří Diviš podali trestné oznámenie ešte v máji 2019. Národná centrála proti organizovanému zločinu sa však prípadom začala zaoberať len minulý týždeň. Na prácu centrály má dozerať žalobca z pražského štátneho zastupiteľstva.

Trestné oznámenie sa týka skupiny CPI Property Group, ktorá v roku 2010 uzavrela s M. Čmejlom a J. Divišom dohodu. R. Vítek však podľa Noviniek.cz nedodržal sľuby vyplývajúce z dohody.

Neprehliadnite

R. Vítek čelí žalobe i v USA, ktorú naňho v apríli podali fond Kingstown Capital Management a spoločnosť Investhold M. Čmejlu a J. Diviša. Tvrdia, že R. Vítek ich pred piatimi rokmi s pomocou J&T Banky pripravil o vyše miliardu dolárov (886,60 milióna eur) pri prevzatí developerskej skupiny Orco.

Žaloba sa, ako píšu Novinky.cz, týka aj investičnej banky Rothschild & Co, ktorá údajne R. Vítkovi pri ovládnutí spoločnosti Orco pomáhala. Skupina CPI R. Vítka akékoľvek nekalé praktiky alebo trestnú činnosť odmieta.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Radovan Vítek

Diskusia (0 reakcií)