Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Dvaja policajti, ktorí často nevideli Kočnerove pochybenia, odchádzajú

05.10.2018, 14:58 | Xénia Makarová | © 2018 News and Media Holding

Dvaja vyšetrovatelia elitnej policajnej časti NAKA Štefan Jombik a Jaroslav Barochovský odídu do konca roka do civilu. Informoval o tom v piatok Denník N.

  • Tlačiť
  • 8

Obaja vyšetrovatelia v minulosti riešili viacero prípadov súvisiacich s kontroverzným podnikateľom Mariánom Kočnerom. Väčšinou žiadne pochybenia a trestné činy nevideli. Vyšetrovali aj niekoľko prípadov, kde boli podozrenia na protizákonnú činnosť Kočnerových biznis konkurentov.

Neprehliadnite

Policajné prezídium oficiálne túto informáciu pre TREND.sk nechcelo komentovať, keďže „ide o informácie osobného charakteru, ku ktorým sa nemôžeme oficiálne vyjadrovať“.

„Svojím nadriadeným už avizovali odchod do civilu a od roku 2019 nebudú policajtmi,“ uvádza Denník N, ktorý sa zároveň policajtov pýtal, či si spätne uvedomujú nejaké zlyhanie v súvislosti s preverením aktivít M. Kočnera. No na otázky denníku neodpovedali.

Otvorená kritika sudcu 

Obaja vyšetrovatelia pracovali na NAKA v Banskej Bystrici. Začiatkom tohto roka otvorene ich prácu kritizoval okresný sudca z Bratislave. Po šiestich rokoch vo svojom verdikte oslobodil protivníka M. Kočnera v spore o bytovku Glance House. V rozsudku opakovane poukázal na chyby vo vyšetrovaní.

Prípad dozorovala prokurátorka Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) Mária Trstenská. Jej spôsob, ktorým vyčíslila škody, označil sudca za „absurdný“. Prokurátorka sa voči rozsudku odvolala a prípad tak pokračuje na krajskom súde.

Keď sa TREND.sk v minulosti pýtal ÚŠP, či 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 8

Tagy Marian Kočner, NaKA, Róbert Krajmer, vražda Jána Kuciaka