Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Dzurinda odmieta, že by jeho vláda konala pod vplyvom finančnej skupiny

18.10.2019 | TASR

Diskusia (15 reakcií) Pravidlá diskusie

18.10.2019 | Európan

" Kauza Gorila je predovšetkým kauza Róberta Fica"

Autor: Mikuláš Dzurinda.

Tým len potvrdil, že má v sebe cigánsku krv.

Cigáň povie pravdu len keď sa pomýli.

Politik-cigáň- ani vtedy.

18.10.2019 | bohuskoknm

Padni komu padni.

18.10.2019 | rosma

Mikuláš neklame. Osobne pravdepodobne neprijal priamy úplatok. Ale ani nehovorí čistú pravdu. Jeho ľudia sú podozriví z úplatkárstva a pokiaľ o tom nevedel, je hlupák. Ale pravdepodobnejšie je, že to vedel a ľudí ako Palacka, Bubeníkova a pod. kryl a politickou mocou zabraňoval vyšetrovaniu. V tomto je podobný Ficovi. Mikuláš má ale smolu. Jeho voliči nie sú ovce a pekne mu tú jeho korupciu zrátali - poslali ho do minulosti. Fico sa na svoje ovečky môže spoľahnúť. S ficoovečkami (20% populácie) by nepohla ani Godzila, nieto Gorila.

18.10.2019 | @@@

skôr by som povedal že ludia nemaju koho voliť aj preto tolko ludi nechodi k volam a tvrdi že všetci su rovnaki čo sa ukazalo že aj maju pravdu ....

keby ludia mali koho voliť tak fico už davno nevladne

18.10.2019 | shaggy

Dzurinda odmieta, že by konal pod vplyvom finančnej skupiny a prijal úplatok.
Fico tvrdí, že hlas podobný jemu nie je jeho hlas a v konšpiračnom byte nebol.
Štefunko tvrdí, že tender, v ktorom bol s Počiatkovou firmou nebol len pro forma a z Monogramu si nevyplatil žiaden zisk.
A Truban tvrdí, že nebral iné drogy, než marihuanu.

Na poslednom prípade je vidieť, ako im všetkým môžeme veriť. Ľudia, ktorí naďalej veria politikom a celému systému, že mu ide o dobro ľudí, sú rovnakí, ako veriaci v kostole.

18.10.2019 | Martin Masarik

Keď si ale reálne postavím vedľa seba troch najdlhšie pôsobiacich premiérov v histórii SR, čiže Mečiara, Dzurindu a Fica a porovnám majetok, ktorý užívajú po rokoch v politike, je hneď evidentné, kto z nich si najmenej žije nad pomery.
Mečiar v rekonštruovanej vile, na ktorú nemohol naskrbliť s premiérskym platom, a navyše s nevysvetlenými finančnými prostriedkami z doby kešu.
Fico donedávna v luxusnom byte v Bonaparte, v údajnom prenájme.
Dzurinda...hm..nejako sa neviem dopátrať, ktorá časť jeho majetku je nad jeho oficiálne príjmy.

19.10.2019 | mánička

"Dzurinda...hm..nejako sa neviem dopátrať, ktorá časť jeho majetku je nad jeho oficiálne príjmy. " - toto je presne napísané - MY sa nevieme dopátrať, ktorá časť JEHO majetku je nad jeho OFICIÁLNE príjmy.
Ak sa dobre pamätám, Dzurinda odišiel z verejného života v tej chvíli, keď sa malo prešetriť financovanie SDKU
MY sa nevieme dopátrať - nevieme zistiť, kde má bankové konto a koľko je na ňom
JEHO majetku - prípadne majetku jeho manželky, detí, vnukov, blízkych príbuzných....
OFICIÁLNE príjmy - dá sa niekde pozrieť majetkové priznanie politikov, tak ako je to u sudcov? Možno tiež len dostal občas dar ako Monika Jankovská...

18.10.2019 | bluehen

Ako teraz, ani vtedy to neboli jednotlivci, bolo ich mozno menej, vselijaki podfukari tu vzdy boli a budu, budu kradnut organizivat sa a vytvarat si prilezitosti aby nadobudli zdroje, cim viac penazi sa niekde toci, tym je ich tam viac a menej tych poctivych.

19.10.2019 | Roman Kanala

Ja si dobre spomínam na kauzu budovy na Medenej, na Palacku, na motorové vláčiky, Branisko a na kupovanie poslancov od Mečiara. Aj to len kvôli tomu, že tam nežijem a nepozerám telku, len občas čítam nejaké noviny.

19.10.2019 | od A do Z

Dzurinda vždy bol dobrý hovorca i výhovorca. Gorila Dzurindovej druhej vlády sa nedala za Fica vyšetriť ,lebo nie preto že na Vazovovej pil colu a bol prichytený ako opozičný politik ,ale preto že Ficovci už mohli spokojne sa obohacovať keď prišli k moci.

19.10.2019 | citatelTrendu

Preto skoro žiadna korupcia nevyjde na povrch, lebo sa strany navzájom kryjú. Ty nepovieš na nás, my na vás. Tak to funguje a preto tu naozaj nie je koho voliť. Rozdiel nevidím, zlodeji v pravicovom košiari, zlodeji na ľavo a zvyšok sú fašisti a progresívni radikáli. Tak babo raď komu dať hlas. Ja som už len znechutená zo všetkých.

19.10.2019 | mánička

Noví, ktorí prídu do politiky, sa rýchlo naučia, ako sa zabezpečiť, starší ich zaučia. O /moje/ peniaze ide až v prvom rade - a nikdy inak!

21.10.2019 | chr

Ale no tak Miki. Teraz sa chováš presne ako hranol . Prečo si dopustil pokles svojej dôstojnosti až tak nízko na jeho úroveň. Vždy som ťa mal za seriozneho chlapa. Uvedom si , že je úplne jedno či si dostal , alebo nedostal nejaký úplatok. Je úplne jedno či si vedel alebo nevedel o Gabových aktivitách . Podľa mňa si skôr vedel ako nevedel. Uvedom si jednu základnú vec. Bol si vtedy premier. A táto funkcia ťa robila priamo zodpovedným za skutočnosti , ktoré sú uvedené v gorile. Chcel by si presne ako hranol , len zlízať smotánku a cmar vyliať na ostatných. A ak si teda o tom nevedel ako udávaš , tak si bol slabý premier , aj keď máš najväčšiu zásluhu na porazení predsedu a nasmerovaní zlodejska do europskych a transatlantických štruktúr. To bolo najväčšie + tvojho premierovania . Ale dovolil si , aby tvoji podriadený takto dehonestovali tvoju osobu a prácu . A ešte sa aj vykrúcaš. Mal by si ako správny chlap , lebo za takého ťa považujem aj dnes , prijať zodpovednosť a vyjadriť aspoň poľutovanie , keď už nie zodpovednosť. A nie súkať takéto koniny . Porozmýšľaj nad sebou a vyvoď k tomu osobné stanovisko a konanie. A nezabudni , že svojim konaním hádžeš časť viny aj na Ivana.

21.10.2019 | HlasNaHlas

niekto nie je 100 % -ný, teda svätý. ale Dzurinda je v porovnaní s Ficom a Mečiarom anjel. bez irónie, v tom nemám nijaké pochybnosti

22.10.2019 | chr

To máš pravdu. V podstate je jedno ako Miki premieroval . Hranol mal v rukách zákonnú aj výkonnú moc gorilu vyšetriť a vyvodiť zodpovednósť , ale neurobil tak a čo horšie zodpovedá za skartáciu podkladov ku nej , len aby mal z toho osobný profit. Je priamo zodpovedný za stav silových zložiek na zlodejsku v súčasnosti. Je to škoda . Mikiho pôsobenie nás posunulo späť do europy a my sme to nevyužili k obrode spoločnosti. To je fakt , ktorý sa už nedá zmeniť . Čo sa dá zmeniť dnes je to , že sa gorila vyšetrí a vyšetria sa aj všetky kauzy hranolpartaje a jej vládnutia. Otázka je či to táto spoločnosť zvládne a posunie sa ďalej . Bojím sa , že nie . Takže počkáme a uvidíme.