Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ekoanarchisti si vynucujú skorý koniec uhlíka. Prišiel by ekonomický kolaps

10.10.2019 | Ronald Ižip

Diskusia (3 reakcie) Pravidlá diskusie

10.10.2019 | shaggy

Človek by si myslel, že aspoň novinári poznajú pojmy, ktoré používajú.
Nie sú to ekoanarchisti, ale ekoalarmisti, resp. ekoteroristi.
Ak by boli ekoanarchisti, tak by nemali (a neuznávali) žiadneho vládcu. Ale oni práveže žiadajú vládcu, aby zaviedol nové, obmedzujúce zákony.

11.10.2019 | martin33

Ekoetatisti.

11.10.2019 | Jaroslav Raztocny

pan Izip, ste ekonomicky redaktor, tak sa pozrite na diskusiu pod posledne “eko” clanky vasich kolegov Berecz a Kapitan, najdete si tam skratky k uvaham, ktore ste len naozaj velmi jemne nacrtol, ale vobec nerozvinul v tomto clanku. Ekonomicky rozvoj a krajiny Azie. Pozrite sa potom na ukazovatele ako GDP a ich CO2 od roku 1990.
Nasledne si polozte otazku:
Ako je mozne, ze take Nemecko, ktore ma 3x mensie GDP ako Cina ma len 7% CO2 emisii vs Cina.
Pomozem Vam, staci sa venovat TOP20 krajinam v CO2 emisiach.

Ad tato perla, ktora vysla von a podpisal ste sa pod to:
Realizovať uhlíkovú neutralitu do roku 2025, tak ako to požaduje Rebélia proti vyhynutiu, by prinieslo ekonomický kolaps. Podľa výpočtov Manhattan Institute by bolo treba nahradiť 84 percent svetovej energie, čo by si vyžiadalo 90-násobný nárast kapacity obnoviteľných zdrojov a 14-násobný nárast energetickej infraštruktúry.

1. CO2 neutralita tak lahko nebude, co je kazdemu pragmatikovi jasne.
2. Ak nahradite (nie doplnite) 84% svetovej energie, ktora tvori CO2 emisie = tepelne elektrarne (uhlie, tuhe paliva), tak ich nahradite inym zdrojom, napr vodou, vetro, slnkom, jadrom, plynom, ... ako teda moze narast 14x energeticka infra? Snad sa len realokuje geograficky.
3. Aha ta nahrada by bola len na fotovoltaiku a vietor, ktore sa musia postavit s min 4x instalovanym vykonom, aby nasledne priniesli aspon 25%. Tak co ine moznosti? Atom?
Zase mi z toho trci masirovanie verejnosti, ze len obnovitelne zdroje nas zachrania. Matematicky nezmysel pre ludstvo. Jedini, ktorym to vychadza su prevadzkovatelia takych elektrarni.