Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ekonomická kríza je možno už na dohľad. Ako zdvihnúť svoju cenu na trhu práce?

12.02.2020, 00:00 | PR

Inzercia | O nebezpečenstve blížiacej sa ekonomickej krízy počujeme čoraz častejšie. Ako sa ale na niečo podobné môžeme najlepšie pripraviť? Najefektívnejším riešením je zvýšiť svoju cenu na trhu práce už dnes. A jedným z takýchto riešení je aj manažérske štúdium MBA.

  • Tlačiť

V druhej polovici minulého roka zaznamenali ekonomické výsledky po celom svete pomerne značne klesajúce tendencie. Nejeden finančný analytik tak už prehlasuje nebezpečenstvo blížiacej sa krízy - a aj keď nechceme maľovať čerta na stenu, naozaj tu existujú znaky, ktoré by mohli podobné scenáre napovedať.
Medzi najzávažnejšie varovné ukazovatele by sme potenciálne mohli zaradiť napríklad obrovské zadĺženie (nielen) amerických spoločností, rekordne nízke sadzby niektorých bankových produktov, alebo rastúcu volatilitu na niektorých zásadných trhoch.

Podľa prestížnej americkej agentúry Bloomberg, ktorá v rámci osobitného rebríčka sleduje kroky popredných svetových investorov, sa v posledných mesiacoch práve mnoho z nich rozhodlo zbaviť svojich akcií.
Nikto samozrejme nemôže s istotou povedať, kedy a v akom meradle kríza príde, niečo sa ale rozhodne deje.

Kto prežije?

Trh práce vie byť nemilosrdný. To je nám všetkým asi jasné, často si ale túto skutočnosť uvedomíme až vo chvíli, keď naplno udrie práve nejaká kríza alebo recesia. Ako sa teda čo najlepšie pripraviť na budúcnosť, v ktorej by mohol opäť zavládnuť nedostatok voľných (a samozrejme i dobre ohodnotených) pracovných miest?
Najlepšie sa pochopiteľne vždy darí tým "najsilnejším" - a to za všetkých okolností. A v ére informácií platí, že najsilnejší sú tí, ktorí majú vrcholové vzdelanie a tie najaktuálnejšie dáta.

Najlepšie vzdelanie pre éru informácií

Kde ale vrcholové vzdelanie získať - zvlášť ak ste už naplno ponorení do pracovného procesu, máte rozbehnuté vlastné podnikanie a váš diár už proste nedovoľuje návrat do "klasickej" školskej lavice? Odpoveďou by mohol byť študijný program MBA (Master of Business Administration).

Ten je zameraný na široké spektrum manažérskych zručností a v praxi ho využije ako CEO nadnárodnej firmy, tak aj človek, ktorý prevádzkuje svoj lokálny biznis prakticky v akejkoľvek oblasti.

MBA štúdium nájdete aj v ponuke tuzemských vzdelávacích inštitúcií, alebo napríklad na pražskej Cambridge Business School. Svoje znalosti a skúsenosti vám tu odovzdajú najpovolanejší odborníci z oblasti manažmentu, financií alebo práva. Vedľa vzdelania sa tak jedná rovnako o ideálnu pôdu pre networking a získanie užitočných kontaktov.

Prax a vlastný rozvrh

Štúdium MBA sa zameriava výhradne na využitie v praxi. Štandardná dĺžka štúdia je stanovená len na 1 rok a osobne sa do budovy Cambridge musíte dostaviť iba štyrikrát do roka. Drvivá časť štúdia je doslova a do písmena vo vašich rukách. Všetky výučbové materiály máte k dispozícii v online modernej podobe a ste tak pánom svojho času.

Aktuálne si môžete vybrať z 12 študijných MBA programov s akceptáciou slovenčiny. Ich náplň je vždy zostavovaná na základe aktuálnej situácie vo svete a na trhu, nájdete tu tak napríklad aj program zameraný na MBA Real Estate alebo Marketing a Public Relations.

Ste pripravení dať svojej kariére nový smer a istoty?

  • Tlačiť

Tagy PR články