Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ekonomika sociálne opatrenia hravo zvládne, vyhlásil Pellegrini

20.10.2019, 12:26 | TASR

Slovenská ekonomika hravo zvládne sociálne opatrenia, ktoré sú na stole. Myslí si to premiér Peter Pellegrini (Smer-SD). Spomalenie ekonomiky mení aj parametre rozpočtu, ktorý už mal byť vyrovnaný, slovenské verejné financie sú však podľa neho stále veľmi zdravé.

  • Tlačiť
  • 1

Ak by malo mať Slovensko nulu na úkor toho, že poškrtáme sociálne opatrenia, ktoré smerujú k ľuďom, takúto nulu nechcem, uviedol P. Pellegrini v diskusnej relácii TA3 V politike.

Pripomenul, že Slovensko tento aj budúci rok míňa v skutočnosti menej, ako vyberie. Keby sme nemuseli splácať staré dlhy, tak by Slovensko malo prebytok, upozornil. Rozpočet mal byť tento rok pôvodne vyrovnaný, aktuálny oficiálny odhad je deficit na úrovni 0,68 percenta hrubého domáceho produktu (HDP). Rozpočet na budúci rok, ktorý tento týždeň schválila vláda, počíta so schodkom 0,49 percenta.

Neprehliadnite

Dnes počítame s polovičným rastom, preto je logické, že sa menia aj parametre rozpočtu. Ale nie je to žiadna dráma, zdôraznil premiér. Ak výdavky smerujú k tomu, že ľudia budú mať viac peňazí, je to podľa neho správna cesta. Neprejedajú sa tu peniaze, zostávajú u ľudí. Ak zostávajú u ľudí, alebo idú do investícií, je to fajn, dodal P. Pellegrini.

  • Tlačiť
  • 1