Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Električkovú trať budú obnovovať aj v Rači, úsek bude neprejazdný

23.07.2019, 11:46 | TASR

Električkovú trať na Detvianskej a Púchovskej ulici v bratislavskej Rači plánujú rekonštruovať. Koľajnice na trati sú značne opotrebované. Dopravný podnik Bratislava (DPB) už vyhlásil súťaž na stavebné práce za odhadovaných 2,8 milióna eur bez DPH. Vyplýva to z oznámenia zverejnenom vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie.

  • Tlačiť
  • 0

Električková trať sa má rekonštruovať v úseku od zastávky na Čachtickej po začiatok zastávky (smer obratisko) pri Rustaveliho ulici. V rámci opravy sa majú nahradiť panely, namontovať nové koľaje a koľajové konštrukcie, nový kryt električkovej trate a obnoviť a predĺžiť sa majú aj nástupištia.

Neprehliadnite

Stavebné práce plánujú realizovať za úplného vylúčenia električkovej dopravy v dotknutom úseku. Výlukou budú dotknuté električkové linky 3 (Rača – Petržalka), 5 (Rača – Dúbravka) a 7 (Rača – Námestie SNP) v rannej špičke.

„Nakoľko nie je možné tieto električkové linky viesť odklonovou trasou a je predpoklad zachovania čo najväčšieho rozsahu električkovej dopravy bez nutnosti zavedenia náhradnej autobusovej dopravy, navrhujeme na Čachtickej ulici pred zastávkou cintorín Rača osadiť stavebnú výhybku. Táto umožní obrat obojsmerných električiek s obsluhou zastávky Cintorín Rača,“ píše sa v projektovej dokumentácii.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Bratislava, električka, MHD

Diskusia (0 reakcií)