Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Enel a EdF budú vyvíjať spoločné projekty vrátane jadrových

24.02.2005, 09:30 | TASR

  • Tlačiť
  • 0

Talianska energetická skupina Enel a francúzska elektrárenská spoločnosť Electricité de France (EdF) budú vyvíjať spoločné projekty v rámci Európy, vrátane sektora jadrovej technológie. V spoločnom vyhlásení spoločnosti uviedli, že rozhodnutie vzišlo z rokovaní šéfa Enelu Paola Scaroniho s jeho partnerom z EdF Pierrom Gadonneixom.

Obe spoločnosti rokujú už niekoľko mesiacov o zmluve, ktorá má umožniť talianskej firme opätovný predaj produkcie EdF na francúzskom trhu a otvoriť cestu pre dvojstrannú kooperáciu pri výrobe jadrovej energie. Jadrová energia bola v Taliansku zakázaná po referende v roku 1987, pričom Enel sa snaží o jej využívanie v zahraničí. EdF sa podieľa na jadrových projektoch.

K diskusii šéfov energetických firiem došlo na pozadí napätia medzi vládami oboch krajín ohľadom liberalizácie svojich energetických trhov. Rím obviňuje Paríž z obmedzovania prístupu na francúzsky trh.

Taliansky premiér Silvio Berlusconi medzitým zverejnil, že vláda uvažuje o odpredaji zvyšného podielu štátu v energetickej firme Enel. Informovali o tom agentúry Reuters, AP a APA.

  • Tlačiť
  • 0

Súvisiace články

Die Presse píše o vstupe Enelu do Slovenských elektrární

Denník pripomína nedávny výrok okresného súdu vo Viedni-Hernalse Mochovciam, v ktorom sa uvádza, že táto jadrová elektráreň je nebezpečná pre zdravie a život

FAZ: Enel sa podieľa na jadrových elektrárňach vo VE

Príjem z predaja SE je zabezpečený prirodzeným hedgingom

Odborári sa búria, štátne firmy sa ponáhľajú na burzu

FNM dal zelenú predaju akcií SE talianskemu Enelu

Diskusia (0 reakcií)