Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Epidémia osýpok v Rumunsku si vyžiadala ďalšie obete

06.04.2018, 19:31 | TASR

Viac ako 200 nových prípadov osýpok zaznamenali v tomto týždni v Rumunsku, kde toto infekčné ochorenie postihlo v priebehu uplynulých dvoch rokov celkove už takmer 12-tisíc ľudí.

  • Tlačiť
  • 0

Najmenej 46 z nich ochorenie neprežilo, naposledy deväťmesačné dieťa z Konstance, lekári však skúmajú aj ďalší podozrivý prípad úmrtia v okolí Braily. Vyplýva to zo správy, ktorú v piatok zverejnili tamojší hygienici.

Neprehliadnite

Epidémia po dočasnom zmiernení situácie vlani na jeseň opäť nabrala na intenzite začiatkom marca a od konca tretieho mesiaca sa počet nových prípadov za jeden týždeň dostal opäť cez hranicu 200. Pribudlo aj obetí.

Hygienici sa domnievajú, že v pozadí šírenia ochorenia je stále nižšia miera zaočkovania rumunskej populácie. 

Ochorenie sa prejavuje vysokou horúčkou, nádchou, kašľom, zápalom spojiviek a bodkami so začervenaným okolím na sliznici v ústach. Postupne sa po tele šíri vyrážka, ktorá pretrváva až päť dní. Spoľahlivú ochranou pred osýpkami je očkovanie.

Európske centrum pre prevenciu a kontrolu chorôb (ECDC) vo februári oznámilo, že v Európe sa vlani strojnásobil počet prípadov ochorenia osýpkami. Najhoršie boli postihnuté Rumunsko a Taliansko.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy epidémia, očkovanie, osýpky, Rumunsko

Diskusia (0 reakcií)