Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Eurokomisia si opäť preklepne Google. Nepozdáva sa im zbieranie a využívanie dát

01.12.2019, 11:00 | ČTK

Európska komisia vyšetruje, akým spôsobom a za akým účelom americká internetová spoločnosť Google zhromažďuje údaje. Komisia, ktorá už americký podnik v minulosti niekoľkokrát pokutovala, to dnes oznámila agentúre Reuters.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy

Google

„Komisia zaslala dotazníky v rámci predbežného vyšetrovania praktík Googlu súvisiacich so zberom a využitím dát,“ napísala Európska komisia v e-mailovej správe.

Neprehliadnite

Podľa dokumentu, ku ktorému získala prístup agentúra Reuters, sa Európska komisia sústreďuje okrem iného na údaje súvisiace s lokálnymi vyhľadávacími službami, internetovou reklamou či webovými prehliadačmi.

Regulátori v Európe aj Spojených štátoch amerických v poslednej dobe skúmajú, akým spôsobom veľké technologické spoločnosti získané údaje využívajú a zpeňažují. Google tvrdí, že získané dáta využíva na zlepšenie svojich služieb a že užívatelia môžu svoje údaje spravovať a zmazať.

Google, ktorý je najpoužívanejším internetovým vyhľadávačom na svete, dostal v posledných rokoch od Európskej komisie za porušovanie pravidiel hospodárskej súťaže už tri pokuty v celkovej hodnote 8,25 miliardy eur. Komisia firmu pokutovala napríklad za zneužívanie dominantnej pozície operačného systému Android.

 

  • Tlačiť
  • 1

Tagy Google