Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Európa sa musí zobudiť, za najlepšími zaostáva. Najviac jednorožcov je z Číny a USA

22.10.2019 | Tomáš Bakoš

Diskusia (8 reakcií) Pravidlá diskusie

22.10.2019 | ja123321

Samozrejme ze Europa zaostava, tam kde je nizsia regulacia, tam, kde praca a talent neni trestany progresivnymi danami, tam sa lepsie podnika.

Ked v Europe je dolezitejsia ochrana osobnych udajov, ako napr kamery na krizovatkach schopne riadit dopravu, tak sa necudujme, ze za chvilu nas predbehne aj India, ci Banglades

23.10.2019 | fivestar

Plus nezmyselné presadzovanie výmyslami zdôvodňovaných ekonápadov, terorizovanie firiem a ludí ekošialencami s ekoidiotskými požiadavkami. Samozrejme že po povinnej implementácii požadovaných opatrení je výroba produktov drahšia ako v Číne aj v USA, ktoré nie náhodou odmietli Parížsku dohodu. Nie náhodou je aj nedotknutelná Gréta populárna medzi politikmi v EU a nie v USA.

23.10.2019 | NCRD

Ale chlapci, za chvíľu príde @@@ a hneď vysvetlí, prečo by ste mali platiť viac ZO SVOJICH vreciek :)

Pozrite si stránku na FB - Pracujúca chudoba a tam uvidíte dôvod, prečo je Európa spomalená.

Pritom by stačilo jedno - nechať trh práce aby bol trh práce. Žiadne zásahy štátu - čo si dohodneš to máš. A vybavené. Teda možno okrem nejakých základných zásad - nie detská práca, nepracovať viac ako 12 hodín za deň.... a vybavené.

23.10.2019 | @@@

ja som nikdy za ekologiu nebol :P

po dalšie a čo ty chceš aby zamestnanci boli otroci ????

to prečo europa straca je preto že europa nie je usa ....usa je to koncentracia ludi do par velkych miest ....takmer polovica obyvatelov usa žije v mestkych aglomeraciach nad 2 miliony obyvatelov .....v europe je to ine lebo vyvoj obyvatelstva v europe bol uplne iny ako v usa .....v prospech usa su aj dalšie faktori napriklad jednotny jazyk ten v europe nie je ale aj ine faktori ....tak by som bol zvedavy ako by si tie faktory zariadil v europe ty ???

ale tebe o to asi nejde tebe ide len o to aby sa viac mohol vykoristovať zamestnanca a k tomu ešte vyhlasovať že je to v prospech toho zamestnnaca .....

23.10.2019 | @@@

europa je ina ako usa .....vyhodu z toho ma usa lebo v usa v najväčšich aglomeraciach nad 2 miliony obyvatelov žije takmer polovica ludi ....a prave tieto velke mesta tahaju ekonomiku usa ...koncentracia ludi do takych miest umožnuje ludom mať viac možnosti ...ale v europe kvoli historii je situacia ina v europe vo velkych mestach nežije tolko ludi tym padom mnohi ludia v malych mestach alebo na vidieku nemaju take možnosti a prave to spôsobuje že europa zaostava to sa ale v buducnosti ani nezmeni lebo europsky populačny rast nie ej tak vysoky ako v usa ..... dalšimi faktori su tie že v europe nie je jeden spoločny jazyk čo pôsobi ako bariera medzi ludmi a rôznymi štatmi v europe

na druhej strane je otazne či je americky system lepši ?....lepši v čom ?...že robi bohatych bohatšimi a nezamyšla sa ako dopadne zvyšok 90% populacie v štate ....hoc aj vysledky napriklad kriminality v usa su v mnohych pripadoch katastrofalne a v mnohych štvrtiach usa by si ani ty sam necchel žiť zatial čo v tych europsych štvrtiach aj tie nahorie su ovela menej nebezpečnejšie ako tie americke .....takže čo vymenime blaho bohatych aby boli bohatši za zhoršenie situacie ostatnych najmä tych najchudobnejšich ???

23.10.2019 | NCRD

Ja nič vymieňať nechcem. Jednoducho - nech je pracovný trh naozaj trhom.

To je všetko. Ponúkam prácu za 300€ ty chceš 800€. Ja poviem nie a keď nájdem niekoho kto zoberie za 300€ tak mám. Ak nezoženiem, tak ti zavolám a poviem, že 500€. Ty zoberieš alebo nie. A tak stále dookola.

Nie,že tu budú kkti, ktorí nám tu budu všetko diktovať. Ty tomu fakt nechápeš, že sa vzdávaš po častiach svojej slobody?

24.10.2019 | @@@

lenže toto može fungovať len vtedy ked su obe strany v rovnakej vyjednavacej pozcii ale to v pripade pracovneho trhu nikdy nie je lebo tam existuje vždy velke množstvo ludi v zlej finančnej situacii a prave toto chce niekto ako vyj.bana k.rva zneuživať na ukor tych zamestnancov takže tu neobstoji obhajoba slobody trh lebo slobody trh to nie je ked jedna strana to zneuživa a tou stranou su podniaktelia a firmy ....takže sa tu podom neohanaj slobodou ked tam žiadna nie je a prave ty chceš aby to pre toho zamestnanca najmä pre ludi v zlej finančnej situacii bolo ešte horšie aby sa nejaka podniaktelska amnažerska k.rva nabalila

23.10.2019 | salamunovi bratia

Zbytočná panika. Len v roku 2015 požiadalo o azyl v EU viac ako 1,25 mil nových talentov. Ako hovoril Hegel a neskôr Engels, táto kvantita sa určite pretaví na novú kvalitu a jednorožce zaplavia pláne Európy.