Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Europoslanci: Situácia na Slovensku je vážna, farmári čelia zastrašovaniu a útokom

29.01.2019 | TASR

Diskusia (6 reakcií) Pravidlá diskusie

29.01.2019 | skorodochodca

.. len neviem, prečo sa nestretli aspoň s jednou tých skupín ...

30.01.2019 | emerkael

Odkial to mas, ze sa so ziadnou skupinou nestretli? V tomto clanku sa to nepise.

29.01.2019 | Julo 2018

Lebo pracdepodobne to nezapadalo do konceptu tohoi čo mali zistiť , aby sa našlo niečo proti vláde . Ja nehovorím že stav je v poriadku, ale EU nejde o rozvoj poľnohospodárstva a potravinárstva na Slovensku , o jeho slebestačnosť v tomto odvetví, lebo by sa mohlo stať že sa zníži import komodít a nastanú priblémy v " západných" akože čistých krajinách. Čo v komisii hľadal ktosi z UK, keď UK vlastne už je mimo EU ? To že ditácie dostane len veľký je nasadené z EU pravislami, ktoré malý a strdný podnikatreľ naplní len veľmi ťažko a s vyhodenými peniazmi pre mejakého poradcu a spracovateľa návrhu pre pridelenie dotácie bez ohľadu na to aký bude výsledok. Títo sú radi ak majú mini zisk na konci mesiaca. Kým sa majitelia pozemkov budú musieť súdiť s podvodníkmi a zlodejmi o svoje pozemky dlhú dobu tak dovtedy si budú " pozemkové mafie " robiť čo chcú. Nech dotáciu dostane majiteľ zapísaný v katastri a nájomca nech to žiada od neho. Vyhlo by sa podvodom s dotáciami na pôdu ktorú vlastne ani neobrába ani nevlastní. Treba urobiť plný zákaz prenájmu alebo predaja pôdy zahraničnému majiteľovi , je jedno či je to firma alebo osoba.

29.01.2019 | Julo 2018

Nepozerajte na preklepy, mam ruku v sadre a zle a mi pise, tu sa to nedá po odklepnutí opraviť.

30.01.2019 | samuel2758

O preklepy nejde. Táraš....na Slovensku úradujú agrobaroni a oligarchovia už aj v agrosektore s podporou vlády.

30.01.2019 | HlasNaHlas

"To že ditácie dostane len veľký je nasadené z EU pravidlami, ktoré malý a strdný podnikatreľ naplní len veľmi ťažko a s vyhodenými peniazmi pre mejakého poradcu a spracovateľa návrhu pre pridelenie dotácie bez ohľadu na to aký bude výsledok."

Blbosť. Toto s Únioiu nemá nič spoločné. To, že veké dotácie z EÚ dostanú len veľký, leži na plecich princeznej spravodlivosti, lady Matečnej, ktorá dala v parlamente odhalsovať zlodejský zákon, podľa k torého sa k pôde myslím nad 30 árov (opravte číslo, ak sa mýlim) už nedostanú malí ľudia, len poľnohospodárske firmy. A tak tie najväčšei už nemajú v skupovaní veľkú konkurenciu a žerú, čo sa dá.

A pri skupovaní či pri prenajímaní sa uplatňujú zákony džungle, mafie a pod. Keď si veľké korporácie rozoberú všetku zem, potom sa upraví zákon aj v tejto obalsti, aby ich nik nemohol o pôdu obrať.

Títo budú získavať roprávkové dotácie a omrvinky ponechajú prenajímateľom. Doteraz je to na niektorých miestach opačne. Ale nebojte sa, zákon sa upraví tak, aby dotácie dostávali iba vlastníci (ale až kd bude všetka zem v správnychrukách).