Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Európska únia chce rozšíriť sankcie voči Rusku

15.02.2019, 19:39 | TASR

Európska únia pripravuje rozšírenie sankcií voči Rusku v súvislosti s rastúcim napätím na Ukrajine. Informovala o tom v piatok agentúra DPA s odvolaním sa na informované zdroje.

  • Tlačiť
  • 2

Zástupcovia členských štátov EÚ sa podľa nich už v princípe zhodli na rozšírení súčasného sankčného zoznamu. Na fyzické a právnické osoby naň zaradené sa vzťahuje zákaz cestovania rozhodnutie o zmrazení vkladov v EÚ.

Na zoznam sú zaraďovaní jednotlivci a inštitúcie, ktoré sú podľa EÚ zodpovedné za na prehlbovanie krízy na Ukrajine a anektovanie Krymu Ruskom. Otázka ďalšieho rozšírenia zoznamu sa bude podľa DPA v najbližších týždňoch analyzovať na úrovni členských štátov EÚ.

Neprehliadnite

O rozšírenie sankcií požiadal EÚ vlani v decembri šéf ukrajinskej diplomacie Pavlo Klimkin. Reagoval tak na novembrový incident v Kerčskom prielive spájajúcom Čierne a Azovské more, pri ktorom ruská pobrežná stráž zajala tri lode ukrajinských námorných síl a ich posádky.

Sankcie voči Rusku boli v súvislosti so situáciou na Ukrajine zavedené v roku 2014 a odvtedy ich EÚ opakovane predlžuje. Na sankčnom zozname je aktuálne 164 osôb a 44 subjektov, okrem iných aj šéf ruskej Štátnej dumy Viačeslav Volodin, ktorý sa podľa EÚ podieľal na anexii Krymu.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy brusel, Európska únia, Rusko, sankcie